معاون فرماندار: فرهنگ رعایت بهداشت در جامعه نهادینه شود

معاون سیاسی فرماندار قشم با اشاره به دستاوردهای خوب دولت تدبیر و امید در عرصه بهداشت و درمان، گفت: در همین چارچوب باید با همکاری تمامی نهادهای بهداشتی، آموزشی و دینی، فرهنگ بهداشت و سلامت در جامعه نهادینه شود.

مصطفی برزگر روز دوشنبه در جلسه اعضای شورای بهداشت قشم افزود: موضوع بهداشت و سلامت جامعه یکی از محورهای اصلی برنامه های دولت تدبیر و امید به شمار می رود و باید به این رویکرد قالب های فرهنگی را نیز اضافه کرد تا شاهد تاثیرگذاری بیشتر آن در جامعه باشیم.

وی اضافه کرد: به طور قطع با روی کار آمدن دولت یازدهم شاخص های بهداشتی ارتقاء و هزینه های درمانی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است که همگی این دستاوردها ناشی از سیاست های دولت تدبیر و امید و حمایت های قاطعانه رهبر معظم انقلاب از این سیاست ها است.

معاون سیاسی فرماندار، برنامه ریزی هدفمند، دقیق و منظم را لازمه دستیابی به نتایج بهتر و موثرتر در عرصه بهداشت و درمان دانست و بر ضرورت رعایت این مولفه ها در برنامه ریزی های آتی تاکید کرد.

برزگر با بیان اینکه باید موضوع آموزش مسایل بهداشتی به صورت مستمر توسط متولیان این عرصه در جامعه پیگیری و اجرا شود، ادامه داد: در این عرصه انتظار می رود مردم نیز همکاری و تعامل بیشتری با مسوولان در پیشبرد اهداف و طرح های حوزه بهداشت و درمان داشته باشند.

وی این تعامل و همکاری را یکی از مولفه های تاثیرگذار تحقق شعار سال جاری مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و ملت ارزیابی و اضافه کرد: باید این رویکرد تا رسیدن به نتایج مطلوب و نهایی به صورت مستمر ادامه یابد.

معاون سیاسی فرماندار قشم با اشاره به نزدیک شدن ماه رمضان و برخی دغدغه های مردم و مسوولان در زمینه بهداشت مواد غذایی عرضه شده، تاکید کرد: در این مدت باید نظارت ها بر نحوه تولید، توزیع و عرضه محصولات غذایی به ویژه غذاخوری ها، رستوران ها و دیگر مراکز عرضه مواد غذایی و خوراکی افزایش یابد.

وی خواستار جلوگیری از توزیع مواد غذایی گرم در ظروف یک بار مصرف پلاستیکی شد و گفت: خوشبختانه سال گذشته اقدامات موثری در این زمینه صورت گرفت و انتظار می رود این رویکرد به عنوان یک سیاست واحد در تمام شهرها و روستاهای شهرستان قشم اجرا شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.