معاون فرماندار قشم:صادرات ماهی تا رفع نیاز مردم ممنوع می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان قشم گفت: در صورتی که ماهی مورد نیاز مردم در شهرستان تامین نشود از صادرات این محصول جلوگیری می شود.
عباس ماژین روز سه شنبه در ستاد تنظیم بازار شهرستان قشم افزود: اداره های شیلات و صنعت، معدن و تجارت شهرستان به همراه تعاونی های صیادی باید تا حاکم شدن شرایط عادی در بازار، به عرضه مستقیم ماهی در جزیره بپردازند و به صورت روزانه این اقدام را ادامه دهند.
ستاد تنظیم بازار شهرستان قشم برای سومین جلسه متوالی به تامین ماهی مورد نیاز مردم اختصاص یافت. در ۲ جلسه پیشین نیز فرماندار این شهرستان از قطع صادرات ماهی تا رفع نیاز مردم و اشباع بازار قشم خبر داده بود. 
معاون فرماندار قشم ادامه داد: عرضه مستقیم ماهی باید در مقابل اداره شیلات شهرستان انجام شود و همچنین شهرداری قشم با همکاری اداره های مزبور باید در بازار ماهی فروشان غرفه های لازم را در اختیار تعاونی های صیادان قرار دهد، تا به عرضه مستقیم ماهی بپردازند.
ماژین تصریح کرد: امروز مردم از مسوولان نمی پذیرند که عرضه ماهی در جزیره با مشکل مواجه شده باشد و این مساله به عنوان یک مطالبه به حق مطرح است.
وی افزود: متولیان امر در کمترین زمان ممکن این مشکل را برطرف کنند و از ابزار موجود مانند اختصاص سهمیه سوخت به صیادان در ازای عرضه میزان مشخصی ماهی در راستای منافع مردم استفاده کنند.
معاون فرماندار قشم ادامه داد: در سه ماه گذشته بیش از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت در اختیار صیادان قرار گرفته است، اما ماهی عرضه شده، تقاضای بازار را کفاف نمی هد.

** ایجاد نارضایتی در مردم حربه دشمن است
فرمانده انتظامی شهرستان قشم نیز در ستاد تنظیم بازار گفت: تسهیلات لازم برای لنج داران و صیادان فراهم شد تا با حل مشکلات آنان نیاز مردم به ماهی برطرف شود.
حسین الهی افزود: ایجاد نارضایتی در مردم حربه دشمن است که باید به هر شکل ممکن از بروز آن جلوگیری کرد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.