معاون فرماندار قشم: توزیع عادلانه خدمات فرهنگی مورد توجه قرار گیرد

معاون سیاسی فرماندار قشم بر ضرورت توزیع عادلانه خدمات فرهنگی در تمام شهرها و روستاهای این شهرستان تاکید کرد.

مصطفی برزگر روز یکشنبه در نخستین جلسه اعضای کارگروه اوقات فراغت قشم افزود: باید رویکردهای فرهنگی شهرستان از حالت تمرکز گرایی به ویژه در حوزه اوقات فراغت نوجوانان و جوانان شهر قشم خارج شده و به شکل جامع در تمام نقاط اجرا شود.

وی ادامه داد: به طور قطع توسعه برنامه های فرهنگی به سمت روستاها و نقاط محروم می تواند جامعه محلی را به سمت پویایی سوق داده و امید و شادی را به جامعه تزریق کند.

معاون سیاسی فرماندار قشم یکی دیگر از دستاوردهای مهم این سیاست را کاهش آسیب های اجتماعی اعلام و اضافه کرد: غنی سازی اوقات فراغت قشرهای جوان و نوجوان می تواند سد راه بروز و گسترش بسیاری از معضلات اجتماعی شود.

برزگر تغییر رویکرد برنامه های اوقات فراغت از حالت کمی به صورت کیفی را خواستار شد و گفت: این مهم با شناخت نیازهای واقعی قشر جوان و نوجوان و بررسی و ارایه برنامه های کارشناسی در حوزه های مختلف محقق می شود.

وی ادامه داد: در همین چارچوب راه اندازی کارگروه های تخصصی اوقات فراغت در حوزه های ورزشی، فرهنگی، آموزشی و دینی ضروری است تا برنامه ریزی ها به صورت تخصصی و کاربردی اجرا شود.

برزگر با اشاره به اهمیت مقوله غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، خواستار برنامه ریزی منسجم، دقیق و هدفمند توسط متولیان این حوزه شد و گفت: توسعه برنامه های کیفی در عرصه های فرهنگ و اجتماعی یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید است و باید این موضوع به عنوان محور برنامه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد.

وی تقویت و توسعه هسته ها و زیرساخت های فرهنگی را از جمله رویکردهای فرمانداری قشم در جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان اعلام و اضافه کرد: این نهاد با تمام توان از برنامه ریزی های راهبردی در این عرصه حمایت می کند.

برزگر اظهار کرد: در جهت ارتقاء سطح کیفی برنامه های سال جاری باید دستاورد برنامه های اجرا شده در سال گذشته به صورت دقیق ارزیابی و نقاط ضعف و قوت برنامه ها استخراج شود.

معاون سیاسی فرماندار قشم اضافه کرد: این رویکرد می تواند متولیان حوزه اوقات فراغت را در تدوین برنامه های بهتر و بهره گیری از مولفه های تاثیرگذار یاری رساند.

معاون سیاسی فرماندار قشم ادامه داد: یک هیات بازرسی نیز از اعضای سازمان ها و ادارات متولی امر اوقات فراغت تشکیل شود تا موضوع نظارت بر کیفیت دوره های برگزار شده به صورت دقیق و مستمر اجرا شود.

در این جلسه گستره و نحوه اجرای برنامه های مختلف ورزشی، فرهنگی، دینی و آموزشی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شهرستان قشم در ایام تابستان بررسی شده و سازمان ها برنامه های خود در این زمینه را اعلام کردند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.