معاون فرماندار قشم خبر داد: فعالیت هشت کارگروه برای پربار کردن اوقات فراغت دانش آموزان قشمی

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قشم گفت: هشت کارگروه ورزش، نظارت و ارزیابی، اردوهای جهادی، فرهنگی هنری، گردشگری، مهارت آموزی، کتاب خوانی و گفتمان جوانان و رسانه در تابستان امسال به دانش آموزان شهرستان خدمات ارایه می کنند.

مصطفی برزگر روز دوشنبه در نشست بررسی راهکارهای اجرایی برای پربارکردن اوقات فراغت دانش آموزان قشمی، افزود: نیازسنجی و ارتقای کیفیت آموزشی، مهمترین رویکردهای دستگاه های اجرایی شهرستان جهت پربار کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان امسال است.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قشم تاکید کرد: باید با شناسایی نیازهای جامعه هدف و دوری از موازی کاری، بهترین خروجی را از اجرای طرح اوقات فراغت کسب کنیم.
برزگر اضافه کرد: برنامه های اوقات فراغت شهرستان با رویکرد انتقال دانش و مهارت به افراد شرکت کننده در دوره های آموزشی برنامه ریزی و اجرا و به موفق ترین افراد شرکت کننده هدایای ارزشمندی ارائه می شود.
رئیس دفتر امام جمعه شهرستان قشم نیز در این نشست گفت: اسلام و قرآن توجه ویژه ای به اوقات فراغت انسان ها به ویژه نوجوانان و جوانان دارد و به فرموده حضرت علی(ع) اگر از زمان به نحو شایسته استفاده نکنیم دچار خسران می شویم.
حجت الاسلام مجتبی جوکار ادامه داد: این نهاد آماده اهدای بسته های فرهنگی به مساجد و کانون های فرهنگی است تا برنامه های پیش بینی شده برای این ایام هرچه با شکوه تر برگزار شود.
رئیس دفتر امام جمعه شهرستان قشم اظهار امیدواری کرد که با اجرای دقیق برنامه های تدوین شدن برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان قشمی، مانع از نفوذ دشمن در افکار جوانان این مرز و بوم شویم.
سرپرست دفتر نمایندگی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد قشم نیز در این نشست گفت: برای دوری از موازی کاری ها در این حوزه باید به میثاق نامه واحدی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، دست یابیم.
حجت الاسلام محمد طاهری فر افزود: ۳۳۰ مسجد شهرستان قشم واقع در جزایر قشم، هرمز، هنگام و لارک و ۲۴ کانون فرهنگی هنری، مهمترین امتیاز برای برگزاری دوره های آموزشی در اوقات فراغت جوانان، نوجوانان و خانواده ها در طول سال است.
وی با بیان اینکه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نگاه ویژه ای به ارتقای سطح علمی، ورزشی و صنعتی جوانان این منطقه دارد، گفت: امضای تفاهم نامه همکاری این سازمان با سازمان فنی و حرفه ای کشور گامی در این چارچوب و فرصتی مناسب برای تحقق هدف یاد شده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان قشم نیز در این نشست گفت: پژوهش های علمی نشان از اهمیت برنامه ریزی مدون برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به عنوان قشر آینده ساز کشور دارد.
فریدون نائبی ادامه داد: با مهندسی این دوره ها می توانیم نشاط، شادمانی و کاهش استرس را به فرزندان ایران زمین هدیه و آنان را برای نقش آفرینی در آینده کشور آماده کنیم.
محمد رفیع پورمولوی رئیس شورای اسلامی شهر قشم نیز در این نشست از ارایه آموزش در ۳۵ رشته با هدف کمک به اوقات فراغت دانش آموزان در طول سال به ویژه دوران تعطیلات تابستانی خبر داد.
محمد زرنگاری بخشدار شهاب شهرستان قشم نیز از برگزاری دوره های آموزش قرآن با حضور یکهزار و ۵۰۰ داوطلب، رشته های مختلف ورزشی با ظرفیت ۴۳۰ ورزشکار و رایانه برای اوقات فراغت هشت هزار دانش آموز این بخش خبر داد.
رئیس اداره میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست گفت: آموزش های رایگان این سازمان در بخش های مختلف صنایع دستی بدون شرط سنی و برای تمام مردم فرصت مناسبی برای کمک به اقتصاد خانواده فراهم می کند.
عباس نوروزی ادامه داد: ارائه مدرک به قبول شدگان هر بخش از ویژگی هایی است که شرکت کنندگان در این دوره ها می توانند با ارائه مدرک خود از امتیاز دریافت وام و صادرات محصولات تولیدی استفاده کنند.
در این نشست رئیسان و مدیران ادارات و نهادهایی همچون مدیر شبکه بهداشت و درمان، هلال احمر، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، آموزش و پرورش قشم و شهاب، بخشدار هرمز، رئیس اداره ویژه کتابخانه های شهرستان قشم، نماینده اداره تبلیغات اسلامی، نماینده امور بانوان فرمانداری قشم نیز برنامه های خود را برای هرچه پربارتر شدن دوره های آموزشی اوقات فراغت دانش آموزان قشمی عنوان کردند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.