معاون فرماندار قشم خواستار ساماندهی وضعیت کودکان کار ومتکدیان در سطح شهر شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم ، مصطفی غلامپورمعاون سیاسی واجتماعی فرماندار قشم، در راستای تبیین حقوق شهروندی ودرجلسه ساماندهی به وضعیت کودکان کار وخیابانی ومتکدیان اظهار داشت:وجود کودکان کار ومتکدیان در شهرستان قشم زیبنده این شهر نیست و عدم ساماندهی به موقع آن ها می تواند مشکلاتی را برای شهروندان وحتی خود این کودکان ایجاد کند.

وی ادامه داد:وجود کودکان کار ومتکدیان در کوچه وخیابان وحتی مراکز خرید ومکانهای تفریحی وگردشگری چهره خوبی را برای قشم که خصوصا در این فصل از سال شاهد حضور مسافران وگردشگران نیز هستیم ، ترسیم نمی کنذ وباید هر چه سریعتر ساماندهی شود.

غلامپور با بیان اینکه اداره بهزیستی باید با برنامه های مشخص ومدون و زمان بندی شده اقدام به شناسایی وشناسنامه دار کردن کودکان کار وتهیه اطلاعات و آمار لازم نماید اظهار داشت در برخورد با این کودکان باید حساسیت ویژه داشت چون از سر اجبار وبه دلیل بی سرپرستی وبد سرپرستی اقدام به این کار می نمایند.

معاون سیاسی واجتماعی فرماندار قشم با توجه به آمار کودکان کار از اتباع خارجی بیان داشت:بررسی وآمار های دریافتی حاکی از آن است که تعداد زیادی از کودکان کار ازاتباع افغانی وپاکستانی می باشدو لازم است با جدیت بیشتر به این موضوع پرداخت .

غلامپور در ادامه بر لزوم ساماندهی متکدیان وکودکان کار تاکید نمود واظهار داشت: مشکلات خانوادگی وفقر از جمله عوامل وجود کودکان کار و متکدیان است وموجب بروز آسیب های اجتماعی، شخصیتی وروانی در بین این کودکان می گردد وحضور متکدیان در سطح شهر ومشکلات عدیده بهداشتی، اخلاقی وبعضا ایجاد مزاحمت برای شهروندان را به دنبال دارد که ضرورت دارد تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ گردد.

img_0379-800x600img_0375-800x600img_0382-800x600img_0377-800x600

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.