معاون فرماندار قشم : فاجعه شهادت ۲۹۰ مسافر هواپیمای ایرباس نقض حقوق بین المللی هوایی کشورهاست.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان قشم با تأکید بر لزوم گرامی‌داشت یادشهدای پرواز ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، گفت : فاجعه شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا یکی از مهمترین موارد نقض حقوق بین المللی هوایی و قواعد اساسی تضمین امنیت و سلامت هواپیمایی بین المللی کشورهاست.

مصطفی برزگر در در نشست ستاد بزرگداشت واقعه‌ی ۱۲ تیر با بیان اینکه واقعه‌ی اصابت موشک توسط ناو هواپیما بر وینسنس آمریکا در سال ۶۷ از ابعاد مختلف، اهمیت دارد، اظهارداشت: واقعیت‌های این حادثه و جنایت آمریکا در به شهادت رساندن ۲۹۰ انسان بی‌گناه باید به خوبی به دنیا منتقل شده و در سطح بین‌المللی منعکس گردد.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها با وجود آگاهی داشتن از مسافری بودن هواپیمای ایرباس ایران، این هواپیما را بر فراز آب‌های خلیج‌فارس مورد اصابت موشک قرار دادند و ۲۹۰ مسافر این هواپیما به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد : فرمانده ناو وینسنس آمریکا به خاطر این اقدام وحشیانه از دولتمردان آمریکایی نشان لیاقت دریافت می کند که خود نشانه عدم توجه به حقوق انسانی و حقوق بشر توسط دولتمردان آمریکاست و در هیاهوی تبلیغاتی سازمان های بین المللی هیچ اقدام موثری صورت نمی گیرد.

برزگر افزود : ما باید نسل جوان و افرادی که فضای دهه‌ی ابتدایی پیروزی انقلاب و دفاع مقدس را درک نکردند را با ابعاد مختلف این حادثه آشنا کنیم.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قشم با اشاره به برنامه‌ های گرامیداشت سالروز این واقعه در شهرستان قشم ، خاطرنشان کرد: در این خصوص باید در سطح جامعه اطلاع‌رسانی مناسبی شود تا مردم نسبت به این حادثه بیشتر آگاه شوند و نگذاریم یاد و خاطره‌ی شهدای پرواز ۶۵۵ فراموش شود.

در این نشست برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای برنامه‌ی گرامیداشت سالروز حادثه‌ی ۱۲ تیر از جمله برگزاری نمایشگاه ، مسابقات فرهنگی و یادواره شهدای ۱۲ تیر و گلباران محل حادثه در دریایی نیلگون خلیج‌فارس در این ایام انجام خواهد شد.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.