معاون فرماندار قشم: نظارت بر اصناف در ماه رمضان افزایش می یابد

میرهاشم خواستار  در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان قشم گفت: تیم های بازرسی با حضور نمایندگان دستگاه های ذی ربط از نخستین روز ماه مبارک رمضان در زمینه تهیه و توزیع مواد غذایی با حساسیت بیشتری ورود کرده و ضمن ارایه گزارش روزانه با هرگونه تخلفی به شدت برخورد کند.
وی افزود: توزیع زولبیا، بامیه، آش و حلیم تنها باید توسط واحدهای صنفی دارای مجوز فعالیت مورد تایید شبکه بهداشت صورت گیرد و عرضه زولبیا و بامیه در سوپر مارکت ها و فروش آش و حلیم توسط دستفروشان ممنوع است.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم بیان کرد: به دلیل گردشگرپذیر بودن این شهرستان برخی رستوران ها در قشم، سوزا و درگهان در ماه مبارک رمضان فعالیت می کنند که باید توسط تیم های بازرسی رصد شوند.
او اضافه کرد: توزیع گوشت قرمز و مرغ به منظور تنظیم بازار در نقاطی مشخص نیز در دستور کار قرار می گیرد که باید نظارت بر آنها و سایر واحدهای صنفی عرضه کننده مواد پروتئینی تا پایان ماه رمضان اعمال شود.
خواستار تاکید کرد: حمل هرگونه مواد غذایی از بندرعباس به قشم جهت تامین امنیت غذایی جامعه باید با رعایت موازین بهداشتی انجام و در غیر این صورت تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
وی همچنین بر نصب برچسب بها، استفاده از ترازوی دیجیتال و ارایه فاکتور در میوه فروشی ها تاکید کرد و گفت: عرضه میوه و تربار خارج از بهای مصوب تخلف است؛ بهای شناور در میوه فروشی ها به هیچ وجه قابل قبول نیست، باید بازار به ویژه در ماه مبارک رمضان با شدت بیشتری کنترل و از نوسان قیمت ها جلوگیری شود.
معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار قشم در ادامه از دستگاه های خدمت رسان خواست طی ماه مبارک رمضان با اقدام جهادی از قطعی آب و برق جلوگیری کنند.

 

82543382-71638451

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.