معاون فرماندار: مسوولان مشکلات خانواده شهدای قشم را با حساسیت بیشتری پیگیری کنند

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قشم از مسوولان اداره ها و نهادها خواست با احساس مسوولیت بیشتری نسبت به رسیدگی به وضعیت خانواده های شهدا و رفع مشکلات پیش روی آنها در این شهرستان اقدام کنند.

مصطفی غلامپور روز دوشنبه در جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان قشم گفت: شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافع حرم و وطن ارزش والایی دارند و باید با تقسیم بندی وظیفه ها به مسایل اقتصادی و آسیب های اجتماعی پیش روی خانواده های این شهیدان به صورت جدی پرداخته شود.
وی افزود: نیازی به صبحت در مورد فضایل شهدا و جایگاه خانواده ها آنها نیست چرا که خداوند در قرآن کریم تکلیف را مشخص کرده؛ شهدا حق هستند و از این رو خانواده شهدا نیز حقی دارند که همگان موظف به ادای آن می باشند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قشم بیان کرد: خانواده های شهدا در دیدار با مسوولان به هیچ وجه خواسته ای مطرح نمی کنند اما این به عنوان رفع تکلیف نیست بلکه مسوولان باید خود وارد عمل شده و در کنار سرکشی ماهانه به خانواده ها مشکلات آنها را بررسی کنند.
او اضافه کرد: رسیدگی به شرایط اشتغال، مسکن، پوشش بیمه تکمیلی، بهداشت روان، مشاوره تحصیلی و توانمندسازی خانواده های شهدا با استفاده از برگزاری دوره های آموزشی باید در دستور کار قرار بگیرد در کنار این امور بنیاد شهید نیز به نوبه خود بسته حمایتی برای تامین نیازهای اولیه و سپس حمایت از آنها در برابر آسیب های اجتماعی تهیه کند.
غلامپور در ادامه با اشاره به فعالیت نمایندگی بنیاد شهید در قشم عنوان کرد: دور از شان این شهرستان است که با این جایگاه و این تعداد شهید تنها یک نماینده از بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جزیره فعال باشد و باید تلاش شود تا این مجموعه برای رسیدگی بیشتر به وضعیت خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران ارتقا یابد.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
شهرستان قشم با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت متشکل از جزیره های قشم، هرمز، لارک و هنگام در جنوب استان هرمزگان واقع می باشد و ۵۵ شهید تقدیم انقلاب کرده است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.