معاون فرماندار: هسته نخبگان و دانشگاهیان قشم تشکیل می شود

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم گفت: هسته نخبگان و دانشگاهیان این شهرستان با هدف برنامه ریزی برای دوران پساتحریم و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در این شهرستان تشکیل می شود.

رضا جاویدیان روز پنجشنبه افزود: این هسته نخستین گام در جهت تشکیل کارگروه های تخصصی است تا بتوان از ظرفیت این قشر در جهت شتاب گیری روند توسعه شهرستان بهره برد.
وی استفاده از توان مشاوره تخصصی دانشگاهیان و نخبگان قشم در حوزه های مختلف عمرانی، فرهنگی، اقتصادی، گردشگری، معماری شهری و روستایی به ویژه بخش های مرتبط با حوزه شهرداری ها را از اهداف اصلی تشکیل این هسته اعلام کرد.
جاویدیان با بیان اینکه تاکنون یک نشست تخصصی با جامعه دانشگاهیان قشم برگزار و اهداف تشکیل هسته نخبگان قشم تعریف شده است، یادآوری کرد: استفاده از توان تخصصی دانشگاهیان و نخبگان جامعه یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید برای شتاب بخشی به روند توسعه کشور است.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم تاکید کرد: این رویکرد می تواند به کاهش هزینه های عمرانی و ارتقاء سطح کیفی و فنی طرح ها کمک کند.
وی ادامه داد: به طور قطع مشاوره اعضای هسته نخبگان و دانشگاهیان قشم در حوزه های مختلف بر اساس مولفه های طراحی بومی و ویژگی های آب و هوایی این منطقه ارایه می شود.
جاویدیان اضافه کرد: کارگروه های تخصصی هسته نخبگان قشم نیز می تواند در حوزه های مختلف به صورت کارشناسی ورود پیدا کرده و پس از ارزیابی موضوعات به ارایه پیشنهادات و مشاوره های کاربردی و راهبردی به مدیران شهرستانی بپردازد.
وی حمایت از این هسته را از اولویت های اصلی فرمانداری قشم اعلام کرد و گفت: به طور قطع از این پس نظرات و مشاوره های تخصصی و کارشناسی هسته نخبگان و دانشگاهیان قشم در جهت برنامه ریزی ها و پیشبرد اهداف سازمان ها و اداره های دولتی استفاده می شود.
قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس و بزرگترین جزیره غیر مستقل جهان با حدود یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت، شامل سه بخش مرکزی، شهاب و هرمز و حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت است.
علاوه بر فعالیت بسیاری از دانشگاه های کشور در این جزیره، برخی دانشگاه ها همچون دانشگاه پیام نور به صورت مرکز بین الملل اداره می شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

حضور فرماندار قشم در دومین یادواره سردار شهید قاسم سلیمانی در مسجد شهرک امام حسن علیه السلام طولا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قشم:با حضور مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرک امام حسن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.