معاون فرماندار: واحدهای صنعتی قشم برای دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی اقدام کنند

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای احیای واحدهای صنعتی هرمزگان اختصاص یافته است، گفت: واحدهای صنعتی مستقر در این شهرستان باید هرچه سریعتر برای دریافت تسهیلات یاد شده اقدام کنند.

رضا جاویدیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در همین چارچوب رفع مشکلات واحدهای صنعتی در دستور کار کارگروه تخصصی اقتصاد مقاومتی شهرستان قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات شرکت های غیرفعال در این منطقه همچون پرورش لارو میگو حل شده است و این شرکت ها وارد عرصه فعالیت شده اند، اظهار کرد: سیاست اصلی اقتصاد مقاومتی احیای واحدهای صنعتی و افزایش تولید ملی است و این موضوع به صورت جدی در این شهرستان دنبال می شود.
جاویدیان جذب نیروهای بومی را اولویت اصلی ایجاد اشغال در واحدهای صنعتی مستقر در شهرستان اعلام و اضافه کرد: فعالیت واحدهای صنعتی قشم باید به ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه منجر شود.
وی خواستار همکاری و تعامل نهادها و سازمان های فعال در منطقه برای تحقق سیاست ها و اهداف اقتصاد مقاومتی شد و گفت: در این ارتباط حوزه نفت و گاز برای انجام سیاست های اقتصاد مقاومتی اعلام آمادگی کرده است.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم با بیان اینکه تعطیل شدن یک واحد صنعتی به منزله کاهش تولید ملی و از بین رفتن سرمایه کشور است، گفت: مولفه اصلی سیاست های اقتصاد مقاومتی احیای تولید ملی و رفع مشکلات تولید است و از قبل آن سرمایه کشور نیز افزایش می یابد.
جاویدیان با تاکید بر اینکه در این عرصه باید با تولیدکنندگان واقعی مدارا کرد، گفت: اجرای این رویکرد امری ضروری است چراکه می تواند صنعتگران را برای عبور از مرحله بحرانی رکود یاری دهد.
وی ادامه داد: در این راه دولت تدبیر و امید مصمم به حمایت از واحدهای صنعتی و رفع مشکلات تولید است و از تمام توان خود برای تحقق این امر بهره می گیرد.
جاویدیان با اشاره به مزیت های اقتصادی قشم به دلیل قرار گرفتن در منطقه آزاد و ویژه اقتصادی، گفت: باید از این شرایط برای شتاب گیری برنامه های اقتصاد مقاومتی بیش از پیش بهره برد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.