معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: زبان هنر بهترین راهکار برای فرهنگ سازی است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرهنگ سازی خمیرمایه ساختن جامعه ای مطلوب و بهترین راه برای فرهنگ سازی، استفاده از زبان هنر است.

علی اصغر کاراندیش در آئین آغاز به کار نمایشگاه «گلستان هنر» در قشم، با تقدیر از هنرمندانی که آثاری ارزشمند و ماندگار خلق می کنند، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رسیدگی، حمایت و آموزش هنرمندان در سطوح مختلف برنامه ریزی کرده است.
وی قشم را سرزمین خلوص، دیانت و فرهنگ دانست و گفت: وجود سابقه و فرهنگ کهن ایرانی – اسلامی مردم قشم، یک نعمت است و برای دولتمردان و فرهنگ دوستان یک غنیمت بزرگ محسوب می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: مایه افتخار است که در جنوبی ترین نقطه ایران شاهد فرهنگی با قدمت و اصالت هستیم و امیدواریم این فرهنگ ها بیش از پیش به مردم نقاط مختلف کشور و جهان معرفی شود.
نمایشگاه گلستان هنر با هدف آشنایی گردشگران و همچنین تیم های فوتبال هنرمندان جهان با آثار و فرهنگ اصیل ایرانی تا سی ام بهمن ماه برپاست و در آن ۲۰۰ اثر ارزشمند از سیدحسین نجومی، محمدامین گل سرخی، زهره دولتخانی، محبوبه السادات حسینی، سیده حمیده آیت الهی و مریم مراتی در معرض دید عموم قرار گرفته است.
نخستین نمایشگاه آثار هنرمندان معاصر ایران در بخش های تذهیب، نقاشی، خوشنویسی، نگارگری و عکاسی به همراه جشنواره موسیقی اقوام و آیینی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قشم برپا شد.
آثار نفیس مجموعه شخصی سیدمحمد حسینی قائنی نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است و در خلال برگزاری آن، موسیقی اقوام مختلف ایرانی از جمله کرد، لر، خراسانی و موسیقی محلی نیز هر شب در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قشم برپا می شود.
قشم بزرگترین جزیره غیرمستقل جهان، حدود یکهزار و ۴۵۰ کیلومتر مربع وسعت و ۱۱۷ هزار نفر جمعیت دارد و نزدیکی آن به کشورهای مختلف، موجب ایجاد فرهنگی دلنشین، آداب و رسومی دیدنی با موسیقی محلی جذاب و شنیدنی شده است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.