نصری: اجرای پروژه ‘قشم جزیره ای برای کودکان’ همسو با اسناد بالادستی باشد

فرماندار قشم بر اجرای پروژه ‘قشم جزیره ای برای کودکان’ همسو با اسناد بالادستی توسط مجموعه های ذی ربط تاکید کرد.
علیرضا نصری در جلسه بررسی علمی و عملی پروژه ‘قشم جزیره ای برای کودکان’ گفت: بهره گیری از مفاد سندهای بالا دستی مانند سند چشم انداز ۱۴۰۴، سند مهندسی فرهنگی کشور و پرهیز از موازی کاری با فعالیت های سایر دستگاه های دولتی در حوزه کودکان باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی با تاکید بر اهمیت تشکیل کمیته های تخصصی زیر مجموعه شورای راهبری در این پروژه افزود: منتخبان شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران به عنوان نمایندگان جامعه محلی نیز می توانند با حضور در جلسه های این شورا برای اجرای بهتر و موفقیت هر چه بیشتر پروژه نقش آفرینی کنند.
فرماندار قشم بیان کرد: برخی تبعیض ها و باورهای غلط سنتی حاکم در این شهرستان باید تغییر کند و بررسی آسیب های اجتماعی حوزه کودکان در این پروژه باید در دستور کار باشد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم نیز گفت: جایگاه کودک به حدی است که سیاستگذاری های این پروژه را می توان فراتر از استان و کشور در حد منطقه ای و بین المللی اجرا کرد و امید می رود قشم به عنوان جزیره دوستدار کودک به شبکه شهرهای دوستدار کودک جهان متصل شود.
حمیدرضا مومنی بیان کرد: مرحله مطالعاتی و داده های این پروژه می تواند اساس برنامه ریزی های آتی برای کودکان در ابعاد بزرگتر جهت اصلاح جامعه محلی استفاده شود و با توجه به حساسیت های موجود در جامعه مخاطب این پروژه، رعایت حقوق شهروندی به دور از تنش های سیاسی و فرهنگی باید در دستور کار باشد.
وی افزود: پروژه قشم جزیره ای برای کودکان می تواند عامل همدلی بیشتر مردم و مسوولان شود و بهره گیری از مزیت های بین المللی این پروژه، نقش ارزنده ای برای عرضه فرهنگ تربیتی ایرانی- اسلامی به جهان خواهد داشت.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم عنوان کرد: جهت تعیین وضعیت کنونی مولفه های انسانی مرتبط با کودکان به اطلاعات جامعی از دوران نوزادی تا ۱۲ سال نیاز است و تدوین ساز و کارهایی برای تولید و تحلیل داده ها در این پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است.
او همچنین خواستار بررسی راهکارهای ارتقای سطح بهداشت و سلامت عمومی کودکان، کاهش عوامل خطرساز برای ایمنی کودکان، ارتقای سطح رشد عقلانی و شناختی کودکان، ارتقای سطح مهارت های اجتماعی و رشد معنوی کودکان به همراه شادی و نشاط آنان در جریان این پروژه شد.
ساختار اجرایی پیشنهادی پروژه ‘قشم جزیره ای برای کودکان’ و کلیات برنامه اقدام های عملی این پروژه طی سال جاری در ادامه این جلسه به تصویب شورای راهبری رسید، دانشگاه تربیت مدرس تهران به عنوان مشاور این پروژه و سید مصیب دریانورد به عنوان مدیر پروژه و مسوول پیگیری مصوبات شورای راهبری و اجرای پروژه انتخاب شد.
تاکید بر نقش و اهمیت کودکان به عنوان ارزشمندترین سرمایه اجتماعی، اهتمام همه جانبه و ایجاد اراده جمعی در نهادهای مسوول و مردم نهاد در راستای ارتقای مراقبت های بهینه از آنان در دوران کودکی، آموزش مهارت های زندگی سالم و شکوفا، بهداشت و تغذیه مناسب، توسعه روان و فراگیری زبان متناسب با سن و توسعه اجتماعی– شناختی کودکان جزیره قشم از محورهای مهم پروژه ‘قشم جزیره ای برای کودکان’ است.

 

کودک

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.