استکبار جهانی مهمترین عامل بروز اختلاف میان مسلمانان است

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: استکبار جهانی مهمترین عامل و سرمنشا هر نوع دعوای مذهبی و بروز اختلاف میان مسلمانان است.

 آیت الله« غلامعلی نعیم آبادی» دوشنبه شب در چهارمین همایش وحدت و بیداری اسلامی در سالن همایش های مجتمع ارسلان لافت قشم افزود: با توجه به اینکه امامان و بزرگان شیعه و اهل سنت همیشه باهم بوده اند، امروز هرگونه دعوای مذهبی در میان مسلمانان یا ریشه نفسانی دارد یا اینکه دست استکبار جهانی در کار است.

وی گفت: وقتی عالمان شیعه و اهل سنت با پیروی از سیره این امامان با دیدگاه باز و روشن خود در کنار یکدیگر قرار می گیرند، چرا مردم مسلمان چه شیعه و چه اهل سنت باهم نباشند.

به گفته ی وی پیامبر گرامی اسلام محور اصلی وحدت در میان این مردم است و فراتر از آن، محوریت آن حضرت را حتی در میان پیروان سایر ادیان نیز می توان مشاهده کرد.

وی استان هرمزگان را استانی نمونه در بحث اتحاد شیعه و اهل سنت در کشور نامید و افزود: عالمان شیعه و اهل سنت این استان دست دشمن را که به صراحت اعلام کرده با تفرقه انداختن در میان مسلمانان می تواند بر مقدرات آنها حاکم شود، به خوبی خوانده اند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در تشریح نقشه ها و توطئه های دشمن برای اختلاف افکنی در بین مسلمان ها، به تاریخ دخالت استعمار انگلیس در سرنوشت افزون بر ۷۰۰ میلیون مسلمان هند اشاره کرد و گفت: سیاست دیرینه و مشهور انگلیسی ها با عنوان ‘تفرقه بیانداز و حکومت کن’ کار را در هند به جایی رساند که این قدرت عظیم مسلمان ها چند پاره و تضعیف شد.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود به ظهور قدرت جدید مسلمان ها در کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت: درست در زمانی که اروپا آماده پذیرش حرف جدید و گسترش اسلام خواهی بود، ناگهان عده ای به نام اسلام دست به خشونت و تکفیر زدند و چهره نورانی اسلام را در نزد مردم اروپا مشوش کردند.

آیت الله نعیم آبادی تصریح کرد: اقدام این عده باعث شد که گرایش به برخی آیین ها و باورهای غیر از اسلام در نزد برخی از مردم اروپا افزایش یابد.

براساس این گزارش در این همایش فرماندار، امام جمعه، مقامات مختلف منطقه آزاد و مسوولان اجرایی، نظامی، انتظامی و امنیتی شهرستان قشم، جمع کثیری از علمای شیعه و اهل سنت استان هرمزگان بویژه شهرستان قشم همراه با اقشار مختلف مردم منطقه حضور داشتند.

در پایان این همایش ازسوی استاندار هرمزگان و نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت این استان هدایایی به رسم یادبود به منادیان وحدت در شهرستان قشم از جمله عزت کمال زاده فرماندار شهرستان قشم، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه قشم، شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم و تنی چند از فعالان سیاسی، اجتماعی و مذهبی این شهرستان اهداء شد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.