هشت روستای قشم از آب آشامیدنی برخوردار شدند

پروژه آبرسانی به بخش شهاب قشم طی آیینی با حضور مسوولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید و هشت روستای جزیره از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.

فاز نخست پروژه آبرسانی بخش شهاب شامل روستاهای جی جیان، زیرانگ، مسن، شیب دراز، دیرستان، تنبان، دهخدا و شهرک پرواز با اعتبار ۷۳ میلیارد ریال به طور همزمان به بهره برداری رسید و این هشت روستای قشم نیز با تلاش مسوولان دولت یازدهم از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان در آیین افتتاح این پروژه ها با اشاره به فعالیت ۶ سایت آب شیرین کن با ظرفیت تامین ۱۶ هزار مترمکعب آب در قشم گفت: ۵۰ کیلومتر خط انتقال و ۹۰ کیلومتر شبکه توزیع پروژه است و در مجموع هفت هزار و ۶۰۰ نفر از جمعیت روستایی این جزیره را زیر پوشش قرار می دهد.
عبدالحمید حمزه پور افزود: پیش از این هیچ یک از روستاییان قشم از آب آشامیدنی برخوردار نبودند اما با اقدام های صورت گرفته شاخص برخورداری هم اکنون به بیش از ۶۰ درصد رسیده است.
وی عنوان کرد: غرب جزیره به دلیل نبود خط لوله و ایستگاه پمپاژ همچنان از آب بهداشتی محروم می باشد که تلاش می شود تا سال آینده میزان برخورداری به ۱۰۰ درصد برسد و در این راستا مجوز راه اندازی ۲ سایت آب شیرین کن دیگر با ظرفیت چهار هزار مترمکعب نیز دریافت شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان در ادامه تشریح کرد: با توجه به اینکه جزیره قشم در میان خلیج فارس با آب شور احاطه شده و از سوی دیگر با خشک سالی روبروست، هزینه تمام شده هر لیتر آب تولیدی توسط سایت های آب شیرین کن حدود ۴۰ هزار ریال می رسد که انتظار می رود مردم قدر این نعمت را دانسته و میزان مصرف را مدیریت و صرفه جویی کنند.
او همچنین گفت: برای آبرسانی به ۲۲ روستای این استان طی سال جاری در مجموع ۳۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.