هشت پروژه عمرانی بخش مرکزی قشم افتتاح شد

هشت پروژه عمرانی به مناسبت دهه مبارک فجر با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد ریال در نقاط مختلف قشم روز شنبه با حضور مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

فرماندار قشم روز شنبه در حاشیه افتتاح پروژه های بخش مرکزی این شهرستان در جمع خبرنگاران با تبریک دهه مبارک فجر گفت: پروژه احداث ساختمان جدید ثبت اسناد و املاک قشم در زمینی به مساحت ۲ هزار متر و زیر بنای یک هزار مترمربع از سال ۱۳۹۲ آغاز شده بود که با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی افزود: ساختمان شورای اسلامی و دهیاری رمکان با مساحت ۵۵۰ متر مربع و اعتبار پنج میلیارد ریال افتتاح شد و همچنین روشنایی بلوار اصلی رمکان نیز با اعتبار پنج میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
فرماندار قشم بیان کرد: فاز دوم بلوار خلیج فارس درگهان با اعتبار بیش از هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل تملک دارایی های استان و درآمدهای داخلی شهرداری، همچنین پروژه آسفالت محله قبله درگهان با اعتبار سه میلیارد ریال و پروژه توسعه ۲ کلاس درس مدرسه حضرت مهدی (عج) این شهر با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.
او اضافه کرد: همچنین پروژه ساماندهی و سنگ فرش محله قلعه پرتقالی ها در شهر قشم با اعتبار سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و آسفالت روستای کوشه با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
نصری در ادامه ایجاد حس قداست خدمت به مردم در بین مسوولان را از نتیجه های انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: به موجب این امر ارتباط تنگاتنگی میان مردم و مسوولان برقرار است و برخلاف گذشته مردم خود را صاحب اصلی کشور می دانند که در نتیجه آن وحدت و امنیتی کم مانند در کشور برقرارمی باشد.
وی عنوان کرد: مردم حضور موثر و همکاری بی مانندی در زمینه های مختلف از اجرای پروژه های عمرانی گرفته تا انتخابات و راهپیمایی ها دارند و مسوولان باید قدر این حضور را دانسته و از سوی دیگر با مردمی کردن آیین هایی همچون دهه مبارک فجر و تشریح دستاوردهای انقلاب، نظام و دولت در پاسداری از این سرمایه ارزشمند کوشا باشند.
فرماندار قشم با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای ایجاد حس ناامیدی در کشور گفت: دشمنان تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا نظام را ناکارآمد معرفی کرده و حس ناامیدی را به جامعه تزریق کنند در حالی که کشور با هدایت های مقام معظم رهبری و پشتکار دولت تدبیر و امید در بسیاری از زمینه هاهمچون علم، فناوری و صنایع نظامی در سطحی بالا و قابل قبول قرار دارد.
او افزود: با اعتراف یا بدون اعتراف دشمنان، انقلاب اسلامی ایران را در تمامی زمینه ها از سیاست گرفته تا اقتصاد مستقل کرد چرا که این انقلاب برخاسته از بطن مردم بود و در نتیجه آن اعتماد به نفس ملی و هویت اسلامی در کشور مشهود است.
نصری احیای اخلاق و معنویات، قطع وابستگی، توسعه و رفاه اجتماعی را از جمله هدف های انقلاب اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: امام خمینی(ره) رهبری مردمی با اندیشه های متعالی بود که توانست اسلام و ایران را به دنیا معرفی کرده و با الگوی ‏حکومت‌داری دینی در قالب انقلاب اسلامی به مسلمانان ایران و جهان امید و خودباوری ببخشد و از این رو ‏تبیین اندیشه‌های ایشان به ویژه برای نسل جوان جزو ضروریات است.
فرماندار قشم در ادامه به همراه جمعی از مسوولان دستگاه های اجرایی و اداری با مردم روستاهای کوشه و زینبی از توابع بخش مرکزی این شهرستان دیدار کرد و ضمن تشریح خدمات نظام و دستاوردهای دولت تدبیر و امید به مسایل و مشکلات آنها رسیدگی کرد.
۵۰ پروژه عمرانی با اعتبار بیش از یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال طی دهه مبارک فجر در شهرستان قشم به بهره برداری می رسد؛ این شهرستان با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت شامل جزیره های قشم، هرمز، لارک و هنگام در جنوب استان هرمزگان واقع است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.