هشدار  نسبت به تندباد و رگبار پراکنده در قشم

رییس ستاد بحران شهرستان قشم گفت: پیرو هشدار سازمان هواشناسی، از شامگاه امروز تا یکشنبه، تندبادهای شدید، رگبار پراکنده و گرد و خاک در جزیره و دریا پیش بینی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری روز چهارشنبه در ستاد مدیریت بحران شهرستان قشم افزود: این سامانه فصلی از سمت شرق وارد منطقه شده و در روزهای جمعه و شنبه به بیشترین حد خود می‌رسد.
وی ادامه داد: سرعت باد تا ۲۸ نات افزایش می‌یابد و احتمال کاهش دید افقی تا ۲ پا وجود دارد.
فرماندار قشم تصریح کرد: با توجه به تندباد لحظه‌ای، ایجاد امواج، گرد و خاک و کاهش دید افقی، تردد شناورهای سبک و صیادی، لنج‌های تجاری و باری از تردد خودداری کرده و برای سایر شناورها نیز تمهیدات لازم اندیشیده شود.
دکتر نصری تاکید کرد: به علت وقوع تندباد، مردم از پارک خودرو در کنار درختان و سازه‌های سبک خودداری کنند.
وی افزود: دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی که بر اساس مدیریت بحران دارای وظایفی هستند، آمادگی لازم را داشته باشند و مدیران دستگاه‌ها در این ایام در دسترس بوده و کشیک ادارات فعال باشد.

دکتر نصری اظهار کرد: اطلاع رسانی به موقع توسط ادارات و رسانه‌ها انجام شده و همچنین دریابانی و شیلات از تردد شناورها جلوگیری کنند.
پیرو اخطاریه وزش تندباد در جنوب کشور، ظهر امروز ستاد مدیریت بحران شهرستان قشم با حضور فرماندار و اعضای این ستاد در فرمانداری قشم تشکیل شد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

عید غدیر خم مبارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *