همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک در قشم برگزار شد

به مناسبت هفته ناجا ، همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک با حضور فرماندار ، رئیس اداره عملیات ترافیکی راهور استان هرمزگان ، جمعی از روسای ادارات ، رانندگان و همیاران پلیس از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان قشم برگزار شد.

فرماندار شهرستان قشم در این همایش ضمن تبریک هفته ناجا به سبز پوشان عرصه امنیت و عموم مردم و همیاران پلیس عنوان کرد : باید با فرهنگ سازی رعایت قوانین را در جامعه و علی الخصوص در نوجوانان نهادینه کنیم و امنیت ترافیکی را برقرار کنیم .

عزت کمال زاده با اشاره به اینکه فرهنگ ترافیک و قانون گرایی در جامعه نهادینه شود تلفات انسانی حاصل از تصادفات به مقدار زیادی کاهش می یابد افزود: کودکان و نوجوانان در قالب همیاران پلیس طلایه داران فرهنگ ترافیک در جامعه هستند .

وی با بیان این مطلب که همیشه نمی شود با جریمه کردن از وقوع تخلفات پیشگیری کرد تصریح کرد : در مواقعی استفاده از روش های ابتکاری و فرهنگی و هشدار همراه با عطوفت تاثیر گذارتر است.

کمال زاده ادامه داد:حضور موثر همیار پلیس نویدی برای اغاز فرهنگ سازی ترافیکی است و بر اساس آموزشهای کودکان در دوران تحصیل و سنین پائین می توانیم به نهادینه شدن فرهنگ ترافیک در جامعه امیدوار باشیم.

وی تصریح کرد : ما باید فرهنگ قانونمندی ،احترام ومسئولیت پذیری را بیاموزیم و فراموش نکنیم همه ما نسبت به هم وظایفی داریم که اگر از این وظایف عدول نمائیم به نظم جامعه خدشه وارد می شود.

کمال زاده افزود : نمی شود با جریمه های سنگین فرهنگ رانندگی مردم را بهبود بخشید،قطعا تأثیر شگرف فرهنگ سازی وبرخورد مؤدبانه همراه با خوشرویی وتذکر به راننده خاطی برای عدم تکرار تخلف از صدور جریمه های بسیار سنگین بیشتر خواهد بود.

وی افزود: ضمن اینکه اعتقاد به اعمال قانون داریم وبر آن تأکید می کنیم در عین حال معتقدیم که می شود به جای صدور برگه جریمه های سنگین برای برخی از تخلفات که حادثه ساز نیستند گذشت وعطوفت پلیس را به نمایش گذاشت و با گشاده رویی فرهنگ رانندگی را ارتقاء بخشیم.

 

براساس گزارش، در این همایش از ۴۵ نفر از رانندگان درون شهری و برون شهری و کارمندان به عنوان نمونه‌های ترافیکی، مربیان و مدیران آموزشگاه‌های رانندگی و معلمان به عنوان فرهنگ‌یاران ترافیکی نمونه و همیاران نمونه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.