همزمان با هفته دولت: ۳۴ طرح عمرانی در قشم به بهره برداری می رسد

فرماندار شهرستان قشم گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت، ۳۴ طرح عمرانی، خدماتی و زیر ساختی با ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان به بهره برداری می رسد.
علیرضا نصری عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبارات این طرح ها از محل منابع ملی، ۳۳۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و باقی مانده اعتبارت طرح ها نیز از محل اعتبارات داخلی دستگاه ها تأمین شده است.
وی ادامه داد: هشت طرح برق رسانی شامل احداث پست های هوایی و زمینی و خطوط انتقال، ۱۲ طرح در بخش مسکن، عمران شهری و روستایی شامل اجرای طرح های روستایی، آسفالت محلات شهری و احداث بوستان از جمله طرح های شاخصی است که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
فرماندار قشم تصریح کرد: هفت طرح در بخش ورزش و جوانان شامل تکمیل استخر سرپوشیده قشم، ۲ زمین چمن مصنوعی، سالن ورزشی، سه خانه ورزش روستایی و سه طرح در بخش کشاورزی و منابع طبیعی نیز در هفته دولت افتتاح می شود.
وی بیان داشت: همچنین ۲ طرح در بخش بهداشت ودرمان، یک طرح رفاه و تامین اجتماعی شامل بهره برداری از اداره تامین اجتماعی و فضاهای جانبی و یک طرح شامل احداث دبستان ۲ کلاسه روستایی آماده بهره برداری است.
نصری افزود: در سال ۱۳۹۷ برای شهرستان قشم ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که با توجه مجموع شرایط واقع بینانه است و پیش بینی می شود بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال از آن تخصیص داده شود.
وی ادامه داد: سیاست گذاری دولت در برنامه ریزی و اجرای طرح های مختلف، ایجاد زیرساخت های لازم برای فعالیت بخش خصوصی است و این بخش با استفاده از زیرساخت های به وجود آمده می تواند با ورود در حوزه های گوناگون مانند گردشگری، صنعت، تولید و غیر آن فرصت های شغلی ایجاد کند.

** یکهزار و ۷۹۶ شغل در طرح های اشتغال پایدار روستایی و فراگیر
فرماندار قشم تصریح کرد: ۱۰۶ طرح در بخش اشتغال پایدار روستایی و فراگیر در قشم در نظر گرفته شده است که ۹۳ طرح از آن عشایری و روستایی و ۱۳ طرح فراگیر شهری است.
وی افزود: ۷۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار برای طرح های روستایی و ۳۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای طرح های فراگیر در نظر گرفته شده است که با اجرای آن یکهزار و ۷۹۶ فرصت شغلی در قشم ایجاد می شود.
در تقویم رسمی کشورمان دوم تا هشتم شهریورماه به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به نام هفته دولت نام گذاری شده است.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.