ورزش ایدز و سرطان را کنترل می کند

 

عضو فدراسیون پزشکان ایران و دکتری علوم آزمایشگاهی در جزیره قشم گفت : بیماری های موجود در جامعه به دلیل کم تحرکی و استفاده ناصحیح از طعام است .

دکتر حسینی ، عضو فدراسیون پزشکان ایران و دکتری علوم آزمایشگاهی درهمایش ورزش و مقابه با سرطان که در سالن الغدیر فرمانداری قشم برگزار شد گفت: دوری از تابش مستقیم نور خورشید ، استفاده نکردن از غذاهایی که سلامت را به خطر می اندازد و ورزش مداوم می تواند آمار ایدز و سرطان در جامعه کاهش دهد .

وی افزود: آمار سرطان در اکثر کشورها بالاست و رتبه اول تا سوم مرگ و میر را به خود اختصاص داده است .

عضو فدراسیون پزشکان ایران با تاکید براینکه چکاپ برای افراد بالای ۴۰ سال یک امر ضروری گفت : همه ی افراد جامعه به خصوص افرادی که بالای ۴۰ سال سن دارند چکاپ دوره ای یا با حمایت دولت یا با کمک اشخاص صورت گیرد چرا که این بیماری ها کم کم وارد بدن می شود فرد از مریضی اطلاع پیدا نمی کند و بیماری به سلول های بدن آسیب می رساند که وقتی از بیماری اطلاع پیدا می کنند که دیگر کاری نمی شود انجام داد  .

وی ادامه داد : اگرچکاپ به موقع صورت گیرد و تغییرات اولیه بیمار زود تشخیص داده شود خیلی از این بیماری های قابل درمان و کنترل است که این باعث می شود ۵۰ درصد از بیماران نجات پیدا کنند .

حسینی ، نور خورشید را یک خطر برای مردم هرمزگان دانست و افزود : با توجه به اینکه استان هرمزگان یک استان گرمایی است نور خورشید دراین استان شدت زیادی دارد مردم باید زیر خورشید بودن را کنترل کنند و زیاد زیر خورشید نمانند چرا که ضد آفتاب هم نمی تواند این خطر را به طور کلی دفع کند .

به گفته این مسئول ، اگر شخصی روزی ۲ پاکت سیگار مصرف بشه به مدت سال ۲۰ ماه ۶۰ تا ۷۰ درصد سرطان را در این اشخاص افزایش می دهد .

عضو فدراسیون پزشکان ایران حقه ها در طعام یک تهدید برای سلامت مردم جامعه دانست و افزود : تزریق رنگ ها در میوه ها و نوشابه ها ، تزریق کردن روغن ها در لبنیات ، استفاده از غذاهای صنعتی یک تهدید برای سلامت مردم است که باید این حقه ها کنترل شود .

وی با بیان اینکه آموزش عمومی ، راه های مقابله و پیشگیری از سرطان یک کمک برای کنترل این بیماری است گفت : مردم برای جلو گیری از افزایش این بیماری ها ورزش ، چکاپ ، استفاده از غداهای سالم و دوری از تابش مستقیم نور خورشید فراموش نکنند .

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.