پرواز بر فراز قشم، هدیه فرماندار به خبرنگاران جزیره

 

 

فرماندار قشم در اقدامی ابتکاری ۱۵ نفر از خبرنگاران این جزیره را به مناسبت روز خبرنگار با یک فروند بالگرد بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس به سفر هوایی دور جزیره فرستاد.

عزت کمال زاده یکشنبه شب پس از برگزاری آیین تجلیل از خبرنگاران جزیره قشم در محل فرمانداری، اصحاب رسانه را برای پرواز بر فراز جزیره قشم و جزایر تابع تا باند فرودگاه قدیم این شهر همراهی کرد.
این برای نخستین بار در کشور است که به مناسبت روز خبرنگار جمعی از خبرنگاران و عکسان در یک سفر یک ساعته تفریحی، موفق به دیدن زیبایی های کم نظیر جزیره قشم و آب های نیلگون خلیج فارس از بلندای آسمان می شوند و این ابتکار فرماندار قشم برای همیشه در یاد و خاطره خبرنگاران قشم به عنوان تصویرگران رویدادهای تاریخی باقی خواهد ماند.
مصطفی برزگر معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، عباس بازماندگان رییس روابط عمومی فرمانداری، محمد خیرجو خلبان اول و افشین شکور خلبان دوم به اتفاق سعید امنیسان مهندس پرواز و رحیم سلیما، تیم خبرنگاران و عکاسان قشم را در این سفر همراهی می کردند.
فرماندار قشم پیش از این پرواز در آیین تجلیل از خبرنگاران جزیره، بر ضرورت توانمندی حرفه ای خبرنگاران در دوران پساتحریم و در چارچوب اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد.
عزت کمال زاده افزود: باید نگاه خبرنگاران به موضوعات مختلف به دور از تعصبات فردی و گروهی بوده و از روی دلسوزی برای جامعه و نظام از سلاح قلم خود بهره ببرند.
کمال زاده اضافه کرد: این رویکرد می تواند موجب حل بسیاری از مشکلات به دور از جنجال ها و جوسازی هایی شود که در برخی موارد به روند رشد و توسعه کشور لطمه بزند.
فرماندار قشم تاکید کرد: همچنین باید جایگاه خبرنگارن به گونه ای تعریف شود که در آن امنیت شغلی این قشر تامین شده و فعالان این عرصه بتوانند به حقوق حرفه ای خود دست یابند.
کمال زاده پیشنهاد داد که با توجه به ظرفیت خوب رسانه ای و دانشگاهی شهرستان قشم، دانشگاه ها با راه اندازی واحد درسی خبرنگاری، به فرایند آموزش و ارتقای سطح حرفه ای خبرنگاران جزیره کمک کنند.
جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت در ۲۲ مایلی جنوب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و جزایر هنگام، لارک و هرمز از توابع آن است.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.