پیام تبریک فرماندار به مناسبت روز شوراها

پیام تبریک فرماندار قشم به مناسبت روز شوراها
.گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری با نوشتن پیامی، روز شوراها را تبریک گفت

متن پیام به شرح زیر است

بسم الله الرحمن الرحیم

و شاورهم فی الامر فاذا عزمت فتوکل علی الله

نهم اردیبهشت سالروز آغاز بکار اولین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در تاریخ پر افتخار جمهوری اسلامی ایران می باشد.

امام خمینی (ره ) علیرغم مقبولیت کم نظیر و خدشه ناپدیرش، بلند نظرانه چگونگی اداره کشور و سپس انتخاب اعضاء مجلس خبرگان قانون اساسی و تائید قانون اساسی را در نخستین ماه های پیروزی انقلاب اسلامی به رای عموم گذاشت.

جمهوری اسلامی ایران نظامی بر آمده از آراء مستقیم ملت است که مردم انقلابی ایران در تمام شئون تصمیم گیری آن صاحب رای و اراده هستند.

از تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا شاید بتوان به عنوان یکی از مهم ترین اشکال نظام مردمسالاری دینی نام برد که نهم اردیبهشت به این عنوان نامگذاری شده است.

سپردن امور اجرایی به مردم از طریق نمایندگان محلی و تعیین شهردار و دهیار توسط آنان، روند توسعه، پیشرفت و رونق جوامع محلی را سرعت بخشیده است
این کلام صریح خداوند است که از خاتم النبیین حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم می خواهد؛ در انجام کار ها مشورت و سپس با توکل به خدا اقدام نماید.
بدون شک برنامه ریزی مشارکتی و بهره گیری از خرد جمعی امکان خطا را به حداقل رسانده و توفیق در بهره وری را بهمراه خواهد داشت.

اینجانب با تبریک روز ملی شوراها به اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان قشم، از خدمات این عزیزان در حوزه عمران و آبادانی، جلب مشارکت مردم در امور فرهنگی، جذب طرح های اشتغالزایی و پاکسازی محیط شهر و روستایی و … تقدیر می نمایم و از همه دستگاه های اجرایی و سایر سازمان ها و نهادهای حاضر در شهرستان که شان وجودی جز تسریع خدمت و ایجاد توسعه، پیشرفت و رفاه و رونق مردم ندارند، می خواهم با شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان نماد اراده جوامع محلی، نهایت همکاری و مشارکت را داشته باشند

علبرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
۹/ ۲ ۱۳۹۷

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.