پیام تبریک فرماندار شهرستان قشم به مناسبت روز شوراها

بسمه تعالی

“هیچ قومی مشورت نکردند جز آنکه به بهترین امور هدایت یافتند”پیامبر اکرم(ص)

یکی از مسایل مهم و ارزشمند در گستره زندگی اجتماعی تعامل،همفکری و مشورت است.دین مبین اسلام به عنوان مکتبی جامع نگر به تمام ابعاد وجودی و نیازهای انسان توجه کرده است و به لحاظ جامعیت،بالندگی،سعادت بخشی و پویایی که در قوانین و آموزه های خود دارد به همفکری و مشورت توجه ویژه ای نموده و اهمیت،جایگاه و فواید آن را گوشزد نموده است.

یکی از آثار و پیامدهای انقلاب اسلامی تشکیل نهاد شورایی در جمهوری اسلامی است،شوراها به عنوان بزرگترین و گسترده ترین نهاد مدنی و مشارکتی مطرح هستند و نقش مهمی در مشارکت،کارآفرینی،عمران و آبادانی جامعه اسلامی ایفا می نمایند.

امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال”اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال”نامگذاری شده شوراها می توانند هم در فراگیر کردن اقتصاد مقاومتی و هم در نهادینه کردن فرهنگ مشارکتی پیشتاز باشند.

شوراها در حوزه اقتصاد مقاومتی میتوانند با بهره گیری از توان نخبگان جامعه ضمن کمک به ارزشها،فرهنگ کار و توسعه به رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار اهتمام نمایند و از طرف دیگر با نشان دادن مدیریت هوشمندانه عزم و توان خویش را برای عمران و آبادانی ایران اسلامی نشان دهند.

دقت و تامل در کارکردهای نهاد شورا نشان می دهد که شورا یک نهاد راهگشا و فرهنگ ساز است و می تواند همه بخش های مختلف جامعه را به کار گرفته و در فراگیر ساختن مفهوم اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال مثمر ثمر واقع شود.

اینجانب فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز شوراها نامگذاری شده است را به همه اعضاء محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا تبریک عرض نموده و برای این تلاشگران عرصه های اجتماعی و مردمی از درگاه نور افشان احدیت طلب توفیق و بهروزی می نمایم.

 

علیرضا نصری

فرماندار شهرستان قشم

 

نهم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و نود و شش

3.....

 

 

 

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.