پیام تبریک فرماندار قشم به مناسبت روز معلم

فرماندار شهرستان قشم با صدور پیامی آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت
متن پیام مهندس علیرضا نصری به شرح زیر است
بسم الله الرحمن الرحیم
انما بعثت معلما
“همانا من معلم برانگیخته شدم”
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم
معلمی مبنای رشد و توسعه جوامع بشری است.
مشعلدار دانایی و تعالی جامعه که مهم ترین مولفه پیشرفت و شاهراه سعادت همه اقشار از آن می گذرد معلمان هستند.
پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم با فرمودن جمله معروف من معلم مبعوث شدم، اهمیت مقام معلم و ضرورت وجودی این قشر برگزیده را به درستی به پیروان خود تذکر دادند. در زمانه ای که سطح علم و آموزش جهشی فوق العاده به خود گرفته و جوامع را گریزی جز عبور از ریل دانش نیست در این راه بهترین روش حرکت در مسیر صحیح، کمک گرفتن از طلایه داران دانایی است. نامگذاری روز شهادت استاد مطهری به نام معلم در تقویم جمهوری اسلامی ایران یعنی ابلاغ ماموریت اجرای اندیشه های آن متفکر فرهیخته، یعنی برای حرکت در مسیر پر شتاب علم و اندیشه، نشان راه، آموزه های شهید مطهری باشد. شایسته است در روزی که یادمان استاد شهید است، مروری بر اندیشه های آن فرهیخته ی ارجمند داشته باشیم چرا که در برهه ای از تاریخ انقلاب اسلامی قرار داریم که برای اصلاح نظام تربیتی، عادات ناصحیح اقتصادی، کجراهه های شغلی، اخلاقی که جامعه را دچار چالش کرده است و برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی نیازمند بازخوانی نظرات آن اندیشمند و انقلاب در آموزش و پرورش هستیم که بدون شک این مهم از کلید داران تعلیم و تربیت ساخته است. آنان به نقش بی بدیل خود در ساختن شالوده های فکری جامعه واقفتد، ایجاد تغییرات، تصحیح سبک ارتباطات در اجتماع، فرهنگ و اقتصاد که اکنون و آینده جامعه را تعیین می نماید، در گرو زحمات و تلاش های معلمان است.
شمع وجود معلمان، روشنی بخش جان و جسم فرزندان ایران اسلامی است و همه گروه ها و لایه های اجتماع مرهون تلاش صادقانه این فرشته های دانایی و مهر هستند.
اقدامات دولت تدبیر و امید در جهت تحقق مطالبات معلمان عزیزی که به درستی گلایه مند مشکلات معیشتی، رفاهی و ضعف سخت افزاری و نرم افزاری حرفه خود هستند بر کسی پوشیده نیست.
دغدغه های فرهنگیان سخت کوش این شهرستان بویژه در حوزه ساخت خانه های معلم و مسکن فرهنگیان مورد نظارت و ارزیابی جدی ما قرار دارد و یکی از موضوعات مهم مطرح شده در دیدار نوروزی شورای معاونین آموزش و پرورش، بحث مسائل رفاهی و رفع دغدغه های فرهنگیان عزیز بود که به فضل پروردگار نتایج مثبت آن را مشاهده خواهند کرد.
اینجانب روز و هفته معلم را خدمت معلمان فرهیخته شهرستان قشم تبریک و تهنیت می گویم و به نمایندگی از مردم شریف شهرستان قدردان صبوری و صداقت آنان هستم

علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.