پیام تبریک فرماندار قشم به مناسبت روز کار و کارگر

پیام تبریک فرماندار شهرستان قشم به مناسبت روز کار و کارگر
به گزارش روایط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در پیامی روز کار و کارگر را تبریک گفت.
متن پیام فرماندار به شرح زیر است

بسم الله الرحمن الرحیم

  اَلکادُّ عَلََی عِیالِهِ کَالْمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللهِ

“کسی که خود را برای روزی خانواده‌اش به زحمت می‌اندازد و کار می‌‌کند مانند رزمنده‌است که در راه خدا می‌جنگد.” امام صادق(ع)

مفهوم کار و کارگر نقش و جایگاه ممتاز و ارزنده ای در فرهنگ دینی ما دارد.

به تعبیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت ا… خامنه ای مدظله العالی، هر فردی که در جامعه مشغول کار است اعم از مسئول، وزیر، استاد دانشگاه، دانشجو، طلبه، مدیر و دیگران به معنای عمومی کلمه، کارگر است و در واقع تولید ارزش می کند اما آنچخ جایگاه کارگران کارگاه های تولیدی، معادن، و دیگر عرصه های عمران و آبادانی را ممتاز کرده، نقش ارزنده ای است که در آفرینش صنایع بشری و رونق و رفاه عمومی ایفا می نمایند در کنار آن بی ادعایی، سختی کار و حرمتی است که پیامبر اسلام برای دستان پینه بسته این عزیزان قائل شدند.

تصویر عالی که دین اسلام از ارزش کار ارائه می دهد و همسان دانستن این ارزش با جایگاه شهید و شهادت حاوی این تذکر بزرگ است، که اگر مجاهدانی برای در امان ماندن جامعه از هجوم دشمن، تن به شهادت می سپارند در کنار آن کار و تولید نمونه دیگری از جهاد و شهادت است؛ جهاد برای زدودن فقر، معیشت حلال و در امان ماندن از تباهی هایی که در اثر بی توجهی به این مقوله مهم حادث می شود.

نظام جمهوری اسلامی بر آمده از اراده و آراء عمومی، بر اساس مبانی صریح دینی توجه ویژه ای به جایگاه کار و کارگر دارد و نفی تبیض و ناروایی های رفاهی معیشتی، همواره مورد تاکید حضرت امام خمینی(ره )، سلف صالح ایشان حضرت آیت ا. .. خامنه ای و اهتمام مسئولان اجرایی بوده که وفاداری و ثبات قدم جامعه کارگری نسبت به انقلاب و نظام اسلامی، علیرغم وجود مشکلات معیشتی، مسئولیت ما را سنگین تر کرده است.
امنیت و آرامش شغلی، مهارت افزایی، ترویج محصول کارگر ایرانی و تقویت تولید داخلی، ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی و سلامت محیط کار نکات مهم و اثر گذاری است که دولت تدبیر و امید تحقق آن را مورد توجه و پیگیری قرار داده است.

حل مشکلات جامعه کارگری و برنامه ریزی و استفاده از روش ها و تجربیات صحیح سایر کشورها برای بالا بردن انگیزه کار و کیفیت تولید از دیگر برنامه های مورد اهتمام دولت است.

کارگزاران دولت تدبیر و امید در این شهرستان نیز همه تلاش خود را برای بهبود شرایط کسب و کار، رونق اقتصادی و اشتغالزایی بکار گرفته که بدون شک همفکری و همگامی اقشار مختلف جامعه روند تحقق اقدامات را تسریع و تسهیل خواهد کرد.
اینجانب با تبریک روز کار و کارگر از تلاش های مخلصانه کارگران عزیز شهرستان قشم قدردانی می نمایم.

علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.