پیام تشکر فرماندار شهرستان قشم از حضور گسترده مردم در عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی

فرماندار شهرستان قشم با صدور پیامی ازحضور گسترده مردم متدین، ولایی و شهیدپرور این شهرستان در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی تشکر و قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم ، علیرضا نصری در پیامی با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت، از حضور پر شعور و شور و گسترده مردم ، همچنین از تلاش های امام جمعه شهرستان ،سازمان منطقه آزاد ،  سازمان تبلیغات اسلامی، ائمه جماعات، مبلغان، مسئولان هیئات مذهبی، مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) ، مسئولان ادارات شهرستان، بسیج ، نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی قدردانی کرد.
در متن این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
نینوا ، عرصه نور و ظهور حماسه از یک سو و تبلور قساوت و حد اعلای فاجعه از سوی دیگر است ، کربلا سرزمینی بی‌مانند برای نمایش تمامی عشق بر پرده هستی است و همین امر باعث شده جان‌ها پس از قرن‌ها همچنان شیفته‌ پیام کربلا باشد.
نهضت حسینی و حادثه جانسوز عاشورا آن چنان بر قلب ها تاثیر گذارده است که هر سال با فرا رسیدن ماه محرم، خون پاک شهیدان عظیم الشان کربلا، در رگ های تاریخ جوششی تازه می یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد.
واقعه عاشورا یک رویداد یک‌روزه نیست، یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است، در این دانشگاه بالاترین درس‌های ذلت‌گریزی، ستم‌ستیزی، حمایت از دین و امامت، وفاداری، شجاعت، شکیبایی، پایبندی به آداب و اصول اسلامی و مبارزه با خودپرستی و خودکامگی با خون نگارش یافته و فضیلت‌های والای الهی و انسانی به نمایش گذاشته شده است.
تکلیف ما در برابر ازخودگذشتگی امام حسین(ع)، خاندان آن حضرت و یاران باوفایش برای زنده نگهداشتن دین اسلام، پاسداری از حریم امامت و ولایت و همچنین پاسداری از ارزشها و مناسبت های خاص همچون تاسوعا و عاشوراست. این وظیفه ماست که فرهنگ عاشورا و پیام کربلا را خوب بشناسیم و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.
خوشبختانه این امر مهم در جای جای ایران اسلامی رخ می دهد و مردم با برپایی مراسم عزا سعی در ترویج پیامهای عاشورا یعنی سر دادن ندای آزادی وآزادگی و امر به معروف و نهی از منکر دارند .
در روز تاسوعا و عاشورای حسینی، عزاداران حسینی در تجمع بزرگ دسته جات و هیئتهای عزاداری به تأسی از امام حسین(ع) شعار “هیهات منا الذله” سر دادند. مردم شهرستان قشم اعم از شیعه و اهل سنت نیز یکصدا با عاشقان اهل بیت (ع) جهان به برپایی هیئات مذهبی و تکیه های عزاداری و سوگ سرور و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان نشستند و دلدادگی خود را بار دیگر به اثبات رساندند.
اینجانب با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله حسین(ع) و یاران فداکارش به ساحت مقدس امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) و تمام مسلمانان جهان به ویژه مردم ولایی و شهیدپرور شهرستان قشم ، از حضور پر شور وگسترده مردم و تلاش های امام جمعه شهرستان ،سازمان منطقه آزاد ، سازمان تبلیغات اسلامی، ائمه جماعات، مبلغان، مسئولان هیئات مذهبی، مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) و مسئولان ادارات شهرستان، بسیج ، نیروهای نظامی، امنیتی  و انتظامی در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی قدردانی می نمایم و موفقیت همگان را در پیمودن راه شهدای اسلام از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم .
علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.