پیام علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم به مناسبت اول مهر و بازگشایی مدارس

بسم الله الرحمن الرحیم

دانش ‏آموزان نونهالى که در اختیار دستگاه فرهنگى کشور قرار دارند، عزیزترین و سرشارترین سرمایه و ذخیره‏ ى آینده‏ ى این ملتند.”
رهبر معظم انقلاب اسلامی
مدرسه اولین نهاد اجتماعی است که ما در آن، فاصله بین خواسته ها و قانون را تجربه می کنیم و در حقیقت اولین جایی است که با مدل قانونی روابط و قانونمداری آشنا می شویم و از این جهت مدرسه نهادی مدل ساز در روابط اجتماعی و حائز اهمیت است.
 اینک بار دیگر مهر فرا رسید؛ زمانی برای مهر ورزیدن و مهربان بودن، سرآغازی برای لبخندهای شاد و دوستی های پردوام؛ بهار رویش شکوفه های علم و امید در سایه ی بیداری و نگاه به آینه ی روشن فردا.
آغاز سال تحصیلی را به تمامی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و دانش گستران شهرستان قشم، تبریک می گویم.
بر این باوریم که بسیاری از مسائل همچون کتابخوانی، گسترش فرهنگIT ، توسعه فرهنگ پرسش گری و … باید از طریق دانش آموزان نهادینه شود.
معلمان ، مربیان، مدیران و مسئولان آموزش شهرستان، توجه داشته باشند که مسئولیتی بر عهده دارند که می تواند برای دانش آموزان هویت بخش و هویت آفرین باشد و باورداشته باشند که کوچکترین حرکت آنها چنان تاثیری دارد که می تواند جامعه ای را بسازد و یا آن را نابود کند.
اشاعه فرهنگ پرسش گری از دبستان، دبیرستان و اجتماع ما را به جامعه ای پرسش گر، حق طلب و آینده نگر رهنمون می سازد و از این جهت معلمان با استقبال از این فرآیند می توانند به اشاعه و بسط آن کمک نمایند.
اصلاح رفتارهای اجتماعی، آموختن درباره حقوق خود و دیگران، مدارا، حسن اخلاق و مهارت های زندگی فردی و اجتماعی در کنار علم آموزی نیاز مبرم زندگی امروز است که لازم است مورد اهتمام جدی قرار گیرد.
تلاش می کنیم و امیدواریم در ماه مهربانی ها، بتوانیم آن چنانکه شایسته است به شما دانش آموزان خودباوری و امید را هدیه دهیم و آینده ای را که لایق قلب های سرشار از مهربانی شماست تدارک ببینیم. ان شاء الله
علیرضانصری
فرماندار شهرستان قشم
یکم مهر یکهزار و سیصد و نود و هفت

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.