پیام فرماندارقشم به مناسبت سالروز شهادت مسافران پرواز ۶۵۵ ایرباس

پیام فرماندار شهرستان قشم به مناسبت سالروز سقوط هواپیمای ارباس توسط ناو جنگی آمریکایی و شهادت ۲۹۰ سرنشین غیر نظامی آن، به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، متن پیام علیرضا نصری به شرح زیر است..
بسم الله الرحمن الرحیم
بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ
انتهای سیاست های خصمانه کشورها به جنگ می انجامد که البته رعایت اصول جوانمردی در حین آن مورد توجه و توافق بین المللی است.
حمله به هواپیمای مسافر بری بر فراز آب های خلیج فارس و شهادت ۲۹۰ مسافر بیگناه، برگی دیگر از دیوان اعمال ضد
بشری آمریکای جنایتکار بود. اقدام جنایتکارانه رژیم آمریکا در حمله به هواپیمای مسافری جمهوری اسلامی ایران، چنان غیر انسانی و خلاف عرف و موازین دنیا بود که هرگز نتوانست تایید و حمایت تحلیلگران و ناظران بی طرف و منصف را به دست آورد.
تمام این سالها کمتر کسی ادعای عدم شناسایی هواپیمای مسافری و شلیک به نیت دفاع یا نتیجه فشار روانی افراد حاضر در ناو را باور کرده چرا که تفاوت نظامیان و غیر نظامیان در زمان بحران و کنترل آن امری پذیرفته شده و مورد توافق جمعی است.
این اقدام بی رحمانه ی دولتی که در تمام طول جنگ تحمیلی و دفاع مقدس رزمندگان ایرانی نیز حامی رژیم متجاوز بعثی بوده و به عنوان هشتمین جنایت مرگبار هوایی از آن نام برده شده، بیشتر اقدامی در جهت تحت فشار قرار دادن نظام جمهوری اسلامی برای پذیرفتن قطعنامه ۵۹۸ قلمداد گردید که جز شرمساری و ننگ ابدی عایدی برای آنها در پی نداشت.
دوازدهم تیر ماه ۱۳۶۷ از جمله روزهایی است که به عنوان برگی سیاه از جنایات ضد بشری در حافظه تاریخی دنیا به ثبت رسیده و روح و روان آزادگان همه کشورها را متاثر و غرق بهت و اندوه کرد. آنچه بیشتر وجدان انسان های بیدار را آزرده ساخت تجلیل از فرمانده ناو وینسس و اهدای مدال شجاعت به آمر شلیک به سمت هواپیمای حامل ۲۹۰ سرنشین غیر نظامی بود که تا همیشه تاریخ چون داغی خفت بار بر پیشانی حامیان دروغین حقوق بشر حک گردید.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مسافران پرواز بهشت و تقدیر از مردم شریف شهرستان قشم بویژه اهالی دلیر جزیره هنگام و نیرو های تلاشگر سپاه به عنوان اولین کسانی که با اخلاص و ایمان، اقدام به جمع آوری اجساد قربانیان نمودند. یکبار دیگر به نمایندگی از مرزبانان غیور شاخاب ایرانی الاصل در شهرستان قشم از اقدامات ضد بشری آمریکا اعلام بیزاری می نمایم و به امر رهبر حکیم انقلاب اسلامی همراه و همگام با دولت جناب آقای روحانی، مشکلات را پشت سر نهاده، مسیر پیشرفت، آبادانی و رونق را با تدبیر و امید طی خواهیم کرد.
علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
۱۲/ ۴ / ۹۷

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.