پیام فرماندار شهرستان قشم به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره)

پیام فرماندار شهرستان قشم به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره)
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری فرماندار این شهرستان با صدور پیامی ضمن تسلیت ایام شهادت مولی الموحدین امیرالمومنین حضرت امام علی علیه السلام و سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، قیام خونین پانزده خرداد و لیالی قدر را گرامیداشت.متن پیام به شرح زیر است
بسم الله الرحمن الرحیم
«یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّهُ ارْجِعی‏ إِلى‏ رَبِّکِ راضِیَهً مَرْضِیَّهً فَادْخُلی‏ فی‏ عِبادی وَ ادْخُلی‏ جَنَّتی‏»
چهارده خرداد بیست و نهمین سالگشت عروج نادره مردی است که در عین آراستگی به دانش دین، سیاست ورزی هوشمند و بی نظیر در میان هم نسل و همفکرانش بود.
تاریخ از او به عنوان شخصیتی دارای بینش فراتر از عصر خود، یاد می کند، در زمره مردانی که خداوند در پرده حکمت پرورده دارد تا به وقت نیاز دستگیر زمینیان گردند.
زعیمی که ایرانیان به پشتیبانیش ۱۵ خرداد را در تاریخ جاودانه کردند و به ۱۲ فروردین به عنوان سر آغاز تاریخی نو در سرزمین خود پیوندش دادند.
او امام امت اسلامی در عصر غیبت شد و معادلات قدرت های جهانی را دگرگون ساخت.
جهان اسلام در چند قرن اخیر شاهد حرکت چهره های درخشانی در عرصه ستم ستیزی بوده است اما شخصیتی که توانست در فضای غبار آلودی که جز سموم تخدیر بر بوستان زندگی ایرانیان نمی وزید، نسیم روحبخش اسلام امید و ایمان را بپراکند، اعتماد جوانان مملکت را به مهر و تدبیر جلب نماید، پیشوای صدیق مردمش در گذر از حکومت موروثی به مردمسالاری دینی و الهام بخش مبارزین و ستم ستیزان دنیا باشد، امام خمینی (ره) بود.
امروز سالروز پیوستن روح خدا به ملکوت، سالروز رحلت پیشقراول شجاعت در برابر هیمنه دیکتاتور، ایمان و توکل در برابر هجمه ستمکار و دانش و فضیلت در برابر تحجر و واپس گرایی در عصر حاضر است. بدون شک دوران همراهی پیر جماران برای ملت ایران، نمونه ای گرانسنگ و شمه ای از شمائل حکومت علی علیه السلام است که فرصت تجربه آن را یافتند.
شاید ۲۹ سال پیش کسی گمان نمی کرد، جمهوری اسلامی ایران بی حضور خمینی استمرار یابد اما نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی دو میراث گرانقدر حضرت امام خمینی (ره) هستند، مردم ولایی ایران امسال چهلمین سالروز استقرار نظام خود را جشن گرفتند و علیرغم همه دشمنی ها، تنگناها و مشکلات بیرونی و داخلی، همچنان مستحکم و با اراده، امیدوارانه در مسیر پیشرفت، رونق و آبادانی پیش می روند. که این همه جز به فضل الهی میسر نشده، فضل خدایی که پیر روشن ضمیر ما به امید آن، هنگام رجعت فرمود با دلی آرام و قلبی مطمئن به سوی جایگاه ابدی سفر می کنم و این نشانه ایمان به خدا، اعتقاد به راه و اعتماد به مردمش بود.
اینجانب ایام شهادت مولی الموحدین حضرت امام علی علیه السلام که رحلت فرزند گرانقدرش حضرت امام خمینی (ره) نیز با آن مصادف شده را خدمت مردم شریف شهرستان قشم تسلیت عرض نموده و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پانزده خرداد، امیدوارم از لیالی پر خیر و برکت قدر، توشه ایمان برگرفته، جسم و جان در زلال آسمانی ترین ساعات زمینی، شست و شو داده با خدای خویش پیمان بندگی بندیم که در مسیر تلاش وخدمت و در جهت رضایتش گام بر داریم.

علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ __ ۱۹ رمضان ۱۴۳۹

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.