پیام فرماندار شهرستان قشم به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

به گزارش روایط عمومی فرمانداری شهرستان قشم ، عزت کمال زاده فرماندار شهرستان قشم طی پیامی ضمن گرامیداشت فرارسیدن ۲۴ آبان ماه روز کتاب ، کتابخوانی و کتابدار ، این روز را تبریک گفت . در این پیام آمده است :

بسم الله الرحمن الرحیم

امیرالمومنین علی علیه السلام فرمودند :

« کسی که با کتاب آرامش می یابد ، هرگز آسایش از او سلب نمی شود»

در دنیای امروز و در پیچ و خم زندگی نوع بشر، موضوعاتی وجود دارند که به نوعی تکامل بخش، راهگشا و به مثابه یک چراغ، روشنگر فضای پیش روی ما هستند.
چراغی که اگر چه روشنگر تمام سایه های ایجاد شده بر زندگی مدرن ما نیست اما راهنمایی بی بدیل برای یافتن مسیر راستین و اصیل انسانی است .

اهمیت کتاب تا بدانجاست که خداوند آیه های رحمت خود را در دل مصحفی ارزشمند و در قالب معجزه ای راهگشا بر نبی خود نازل کرده و همگان را به پیروی از آن دعوت می نماید و مژده می دهد که یکی از دو شاخه متضمن سعادت جامعه این کتاب است.

در عصر حاضر یکی از شاخصه های ارزیابی رشد و توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشور میزان مطالعه و کتاب خوانی مردم آن مرز و بوم است. کشور باستانی ما ایران به عنوان یکی از گهواره های تمدن در جهان شناخته شده است. مراکز متعدد علمی، فرهنگی و کتابخانه های معتبر و علما و دانشمندان بزرگ ایران زمین را همه جهانیان به خوبی می شناسند؛ چه کسی است در دنیا که با دانشمندان فرزانه و نام آور ایرانی همچون ابوعلی سینا ، ابوریحان بیرونی ، فارابی، خوارزمی و … و شاعران برجسته ای چون سعدی، حافظ، فردوسی، مولوی و … آشنا نباشد.

تقویت و اشاعه این موضوع و همچنین فرهنگ سازی مسئله کتاب و کتابخوانی ، نیازمند عزم ملی است ، بدین گونه که تمامی مسوولین با آگاه سازی و اطلاع رسانی در بین مردم ، باید جامعه هدف را به سمت کار مفید که همان بحث مطالعه کتاب و کتابخوانی است ، سوق دهند و اجرای دقیق  این مسوولیت خطیر از مهمترین مسائل است .

ضمن گرامیداشت ۲۴ آبان ماه آغاز هفته کتاب ، کتابخوانی و کتابدار ، از اهتمام و همراهی همه کسانی که با فکر ، اندیشه ، قلم و قدم در راستای اعتلای کتاب ، کتابخوانی و گسترش فعالیت کتابخانه های عمومی در شهرها و روستاها گام بر می دارند قدردانی می نمایم و برای این عزیزان توفیقات روزافزون مسالت دارم.

 

عزت کمال زاده

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه ها ی عمومی شهرستان قشم

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.