قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / پیام فرماندار قشم به مناسبت روز شوراها

پیام فرماندار قشم به مناسبت روز شوراها

فرماندار شهرستان قشم با صدور پیامی فرارسیدن نهم اردیبهشت روز شوراها را به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به ویژه در شهرستان قشم تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، متن پیام علیرضا نصری به شرح زیراست:

بسم الله الرحمن الرحیم

و امرهم شوری بینهم

نهم اردیبهشت سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی ره خطاب به شورای انقلاب مبنی بر تشکیل شوراهای اسلامی و تهیه آئین نامه اجرایی آن می باشد.
تاکید بنیانگذار جمهوری اسلامی بر استفاده از ظرفیت شوراها و در ادامه حمایت های راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی از آن ، بیانگر جایگاه والای آن در ساخت ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی می باشد.
ارتباط گسترده و بی واسطه شوراهای اسلامی شهر و روستا با مردم فرصتی بسیار ارزشمند و اثرگذار برای بهره مندی نظام از خرد جمعی در اداره کشور است.
نهم اردیبهشت ۹۸ بیستمین سالروز آغاز بکار رسمی این مجمع فراگیر ملی در نظام جمهوری اسلامی می باشد.
بدون شک تکیه بر خرد جمعی و ارتباط دو سویه اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا با عموم مردم از سویی و دولتمردان از سوی دیگر، اهمیت این جایگاه اجتماعی و قانونی را پر رنگ تر از هر دستگاهی کرده است.
اینجانب ضمن تبریک روز شوراها و قدردانی از پشتکار، جدیت و اهتمام موثر اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان قشم از مدیران دستگاه های اجرایی می خواهم نهایت همکاری و مساعدت را نسبت به پیگیری امور شوراها داشته باشند. آشکار است که؛ ‘ موقعیت شهرستان قشم به سبب جزیره ای بودن تمامیت آن، واجد دریافت خدمات و بسیج امکانات ویژه می باشد از این رو لازم است در جهت بهره گیری از ظرفیت های ارزشمند طبیعی و محیطی در جهت رونق و رفاه ساکنین و انتفاع عموم با برنامه و منسجم عمل گردد.
توجه ویژه دولت تدبیر و امید به عمران جزایر و پیگیری های مستمر جناب آقای دکتر همتی استاندار محترم استان هرمزگان، پشتوانه ارزشمندی برای پیشبرد امور می باشد که شایسته است مورد استفاده مطلوب قرار گیرد. قطعا پروژه بزرگ آبرسانی به روستاهای جزیره قشم در کنار مساعدت و پیگیری های اجرایی با همکاری شوراهای اسلامی و جلب و جذب مشارکت مردم سریع تر به نتیجه خواهد رسید. طرح های گردشگری و اشتغالزایی روستائی بویژه در جزایر هنگام و لارک نیز برای دستیابی به نتیجه مطلوب، نیازمند پیگیری و تعامل دستگاه های مسئول و شوراهای اسلامی است. آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، آموزش های فنی و حرفه ای، بهسازی و راه های روستائی از جمله اموری هستند که در رونق و رفاه عمومی و بهبود شرایط مردم نقش تعیین کننده دارند و علاوه بر پیگیری دستگاه های اجرایی، اعضاء محترم شوراهای اسلامی می توانند از طریق رایزنی با خیرین و صاحبان خرد و سرمایه راه های میانبری را گشوده و زمینه ارتقاء شاخص های این حوزه ها را فراهم سازند.
چنین باد به فضل الهی و خرد و اراده جمعی

علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
نهم اردیبهشت یکهزار و سیصد و نود و هشت .

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم : ۴۰۰ هزار ماسک بهداشتی در سطح شهرستان توزیع می‌شود. فرماندار شهرستان قشم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *