پیام فرماندار قشم به مناسبت روز ملی خلیج فارس

پیام تبریک فرماندار شهرستان قشم به مناسبت روز ملی خلیج فارس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در پیام تبریکی به مناسبت روز ملی خلیج فارس نوشت. متن پیام به شرح زیر است

بسم الله الرحمن الرحیم
روز ملی خلیج فارس یادمان از خودگذشتگی های ملت سرافراز ایران، سند ماندگار و نمادی روشن از هویت پرشکوه و تاریخ افتخار آمیز ملت بزرگ ایران است.
خلیج فارس براى ایرانیان تنها یک نام نیست، بخش جدایی ناپذیر تاریخ سرزمینى است که نقش بزرگى در شکل گیرى و پیشرفت علم و تمدن بشرى داشته است. 
سنت و تمدن دیرپای این سرزمین، گواه تاریخ پر افتخار هزاران ساله مردمی است که در کنار آب های نیلگون خلیج فارس می زیستند، و از مواهب پر شمار آن بهره ها برده اند.
نگاه  خصمانه متجاوزان در طول تاریخ به این منطقه استراتژیک جانفشانی های این مردم غیرتمند را در پی داشته است.
۱۰ اردیبهشت به عنوان روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده است،

شایسته است در روز ملی خلیج فارس از تلاش، تحقیق و پیگیری های کارشناسانه محققان و اندیشمندان ایرانی بویژه فرهیختگان هرمزگانی یاد کرد که با توجه به مستندات متقن تاریخی و اطمینان حاصل از آن برای ثبت روزی به نام این شاخاب ایرانی الاصل تلاش کردند.

سرزمین پهناور ایران، همواره مهد مردمی دانش دوست، صلح طلب و غیور بوده است؛
مردمی که اهل دانش، بحث و تحقیق اند و با ارائه اسناد و قرائن به دنیا نشان دادند که خلیج فارس، نامی جز این نداشته و نمی توان این واقعیت مستند و مسلم تاریخی را انکار کرد..هرگز اهل دست اندازی به آب و خاک همسایه نبوده و نیستند. همین مردم اما در مقابل متجاوزان غیور و دلیر هستند.
غرض و پشتوانه حمایتی مدعیان هر چه می خواهد باشد، آنچه مایه اطمینان و پاسدار تمامیت ارضی ایران عزیز است در کنار ایثار و رشادت نیرو های امنیتی و نظامی، وجود مستنداتی اصیل به درازای تاریخ است.
اینجانب روز ملی خلیج فارس را به همه هموطنان عزیز بویژه مردم شریف شهرستان قشم به عنوان حافظان بخشی از این شاخاب پارس نشان تبریک می گویم و امیدوارم با توسعه صنعت گردشگری و جلب گردشگران خارجی بویژه جلب میهمانان کشورهای حاشیه خلیج فارس، برپایی نمایشگاه های دائمی و توسعه موزه ها به تصحیح اطلاعات و دانش آنان درباره هویت تاریخی، فرهنگی این بخش از سرزمین خود که مورد تشکیک و طمعه بیگانگان قرار گرفته، کمک کنیم.
علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.