پیام فرماندار قشم به مناسبت هفته هلال احمر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، فرماندار شهرستان قشم با صدور پیامی ضمن تبریک هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ از خدمات این جمعیت قدردانی کرد.
متن پیام علیرضا نصری به شرح زیر است

بسم الله الرحمن الرحیم

“محبوب ترین مردم کسی است که نفعش به مردم بیشتر می رسد.”
امام علی (ع)

جمعیت هلال احمر سازمانی است که خدمت به امداد جویان را فارغ از جغرافیای فکری، سیاسی، اجتماعی و سرزمینی دنبال می نماید.

کارکنان هلال احمر، مروج انسانیت، نوعدوستی، مهرورزی و دستگیری بدون چشمداشت در لحظات سخت و بحرانی هستند.
بدون شک ناب ترین احساس مهرورزی درون انسان هایی جوانه می زند که ایثارگرانه دست یاری به سوی گرفتاران درمانده می گشایند. آنان مالک بخشی از آن لحظه های آسمانی که خداوند به مخلوق برتر خود افتخار می کند. می باشند.
حضرت امام خمینی (ره) درباره ارزش کار سپید پوشان هلال احمر، فرمودند:” این کار بسیار ارزنده است، با معلولین سر و کار داشتن، با ضعفا سر و کار داشتن و با اشخاصی که در جنگ هستند و در بیمارستان هستند سر و کار داشتن، در عین حالی که مشکل است پر ارزش است.”
کمک به همنوع در فطرت بشر نهفته است و یاری رساندن به نیازمندان در کشور ما غنی از آموزه های دینی و ملی می باشد.
آموزش همگانی در جهت آماده سازی مردم برای حفاظت از خود در مقابل بحران ها یکی از ماموریت های مهم و اثرگذار این جمعیت است که استمرار آن و همچنین برگزاری مانورهای دوره ای می تواند تبدیل به مهارت اجتماعی برای مقابله با بحران گردد.
نیروهای هلال احمر را همین شرافت، بس که در دنیای پر آشوب امروز با کثرت سوانح و حوادث طبیعی و غیر طبیعی، بی هیاهو و شعا، بشر دوستی را در عمل معنا می کنند.

تلاش های شبانه روزی و بی وقفه نیروهای امدادی، شور زندگی و امید به رویش را در انسان های مصیبت دیده بر می انگیزد و این فرصت ارزشمندی است که بی گمان خداوند رحیم در اختیار بعضی از بندگانش قرار می دهد.

اینجانب روز و هفته هلال احمر را به تمامی امدادگران، جوانان، داوطلبان و کارکنان این نهاد مردمی در شهرستان قشم تبریک می گویم و از خدمات شایسته عزیزان قدردانی می نمایم

توفیق خدمت مزید

علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.