پیام فرماندار قشم پیرامون برگزاری نمایشگاه قرآنی هرمز

فرماندار شهرستان قشم با صدور پیامی برگزاری نمایشگاه قرآنی در جزیره هرمز را کاری ارزنده و نشانه استمرار نگاه دینی در جزیره الشهدا ذکر کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، متن پیام علیرضا نصری به شرح زیر است.
قال النبى(صلى الله علیه وآله): «اَشْرافُ امّتى حمله القرآن و اصحابُ اللیل»: «افراد با شرافت امّت من حاملین قرآن و شب زنده داران هستند»
بسم الله الرحمن الرحیم
بزرگترین معجزه حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم قرآن است که به عنوان بارزترین محور وحدت بین برادران دینی شناخته می شود.
قرآن، نماز و عترت سه شاخصه مهم مکتب اسلام است که تمسک به آن هادی و راهنمای تمامی شئون فردی و اجتماعی مسلمین می باشد.
بدون شک قرآن کریم منبع کامل هدایت و رستگاری انسان ها است و
فضیلت تلاوت قرآن مورد تایید و تاکید همه پیروان دین مبین اسلام
است، البته نباید تنها به قرائت اکتفا کرد و شایسته است برای استفاده از ظرفیت گسترده این منشور دینی، تدبر و تفکر در آیات آن نیز در جهت فراهم ساختن زمینه رشد و تعالی جامعه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
اخلاق، اقتصاد، علم آموزی، فرهنگ و شیوه ارتباطات اجتماعی همه در قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته و عمل به آن می تواند منشاء تحول و تعالی زندگی فردی و اجتماعی و حلال بسیاری از مسائل و مشکلات باشد و ظرفیت نمایشگاه قرآنی، فرصت مناسبی برای جستجوی معانی عمیق و تدبر و تفکر در آیات زندگی ساز این گنجینه بی بدیل آسمانی را در اختیار مخاطبین قرار می دهد. برگزاری نمایشگاه قرانی در جزیره الشهدا پیام روشن استمرار نگاه دینی و ایمانی در بین جوانان و خانواده های این شهر شهید پرور است.
اینجانب ضمن قدردانی از همت بلند فرزندان برومند هرمزی که در ماه رمضان، ماهی که به عنوان بهار قرآن شناخته می شود، همت خود را صرف برگزاری این کار ارزشمند قرار داده اند از همکاری و مساعدت مسئولان اجرایی و همراهی و حمایت امام جمعه محترم بخش و امام جمعه محترم اهل سنت با این عزیزان نیز تقدیر می نمایم و توفیق اشاعه و عمل به آیات گرانقدر وحی را از خداوند حکیم مسئلت می نمایم.

علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
شش خرداد یکهزار و سیصد و نود و هفت شمسی ، مصادف با یازدهم رمضان یکهزار و چهارصد و سی و نه قمری

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.