فرماندار قشم: ماموریت دولت در مناطق ساحلی و جزایر، توسعه مردم محور است+گزار‌ش تصویری

فرماندار شهرستان قشم گفت: امنیت به عنوان مهم ترین مولفه و زیر ساخت فعالیت های توسعه ای با همراهی و مشارکت مردم تامین می شود و ماموریت کارگزاران دولت تدبیر و امید بویژه در مناطق ساحلی و جزایر، تلاش برای تحقق توسعه با اتکا به نیروی انسانی این مناطق است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در آئین تکریم و معارفه بخشداران پیشین و جدید بخش هرمز اظهار داشت: طرح جامع هرمز، نقشه راه و برنامه هدف برای پیشرفت و آبادانی جزیره است که تمام اشکال توسعه بر مبنای حضور و همکاری مردم در آن دیده شده است.
او با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص گشایش بازارچه ملوانی و آغاز به کار آن در آینده نزدیک، افزود: ایجاد اشتغال، اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی و محرومیت زدایی جز با مشارکت مردم و در مرحله نخست، پیگیری و اعمال اراده ساکنین، حاصل نخواهد شد.

علیرضا نصری، لحاظ ظرفیت های بومی، محلی در برنامه ریزی های شغلی و اقدامات توسعه ای را بسیار مهم و تعیین کننده ارزیابی کرد.
او در این باره ادامه داد: جزایر ما بویژه جزیره هرمز منابع منحصر بفردی در حوزه گردشگری دریایی دارند و توسعه دریا محور یکی از ظرفیت هایی است که با مشارکت بومیان محقق می شود.
فرماندار قشم همچنین از صنایع دستی و ظرافت های کم نظیر بانوان هرمزی به عنوان یکی دیگر از پتانسیل های قابل اتکا برای بهره گیری در جهت رونق و شکوفایی اقتصاد محلی جزیره نشینان یاد کرد.
نصری اضافه کرد: جزیره هرمز، خواستگاه مردمانی غیور و پایمرد است که در بزنگاه های خطیر انقلاب اسلامی، پیشوا و پیشگام دلاوری و ایثارگری بوده اند.
او جزیره هرمز را جامع ظرفیت ها و منابع فرهنگی، انقلابی، طبیعی و پرورش دهنده هنرمندانی فرهیخته در عرصه تاتر، موسیقی و… خواند که می توان از هر بخش آن در راستای توسعه ی متوازن، پایدار و مردم نگر بهره گرفت.
او اذعان داشت مسئولان تسهیلگر نقش آفرینی و مشارکت مردم هستند و از بخشدار هرمز خواست؛ در جهت افزایش مشارکت مردم و ایفای نقش آن ها در زمینه های مختلف تلاش نماید.
فرماندار شهرستان قشم خاطر نشان ساخت: آنچه برای تحول در اقتصاد یک منطقه بر اساس منابع داخلی، مورد نیاز است در هرمز به صورت بالقوه وجود دارد.
نصری از بخشدار جدید هرمز خواست: برنامه های خود را با نگاه به درون و بهره گیری از منابع متنوع طبیعی، انسانی موجود در جزیره، پیگیری و اجرا نماید.
بر اساس این خبر، طی آئینی با حضور احمد نفیسی مدیر کل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان، علیرضا نصری فرماندار، امام جمعه اهل سنت جزیره هرمز و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی از خدمات سه ساله رضا میرحسینی تقدیر و سید مجدالدین حسینی به عنوان بخشدار جدید هرمز

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.