گودرزی: ناامیدی دلیل اصلی بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه است

 

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر موضوع امید در زندگی گفت: ناامیدی و یاس دلیل اصلی بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه است.

محمود گودرزی روز دوشنبه در دومین نشست معاونان جوانان وزارت ورزش و جوانان استان ها با اشاره به پژوهشی که انجام شده گفت: در این پژوهش مشخص شده ۶۰ درصد زوج هایی که طلاق گرفته اند با آسیب اجتماعی اعتیاد مواجه هستند.
وی در ادامه افزود: این آمار نشان می دهد که ناامیدی دلیل بیشتر آسیب های اجتماعی در جامعه است.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با شعار احیای امید به زندگی بر سر کار آمد گفت: بعضی از رسانه ها که از طریق بیت المال ارتزاق می کنند حتی پیروزی های کنونی کشور همچون PMD را سیاه نمایی می کنند.
وی در ادامه تاکید کرد: این رسانه ها توجه نمی کنند که دولت نماینده ای از حاکمیت است.
وی در ادامه افزود: برخی افراد و رسانه ها در راستای حفظ و منافع شخصی دولت را ناکارآمد نشان می دهد که این امر سبب بروز ناامیدی در بین جامعه است.
وی یکی دیگر از نتایج بروز ناامیدی در کشور را فرار مغزها ارزیابی کرد و گفت: این رسانه ها پس از سیاه نمایی از وضعیت جامعه مدعی می شوند چرا دولت در راستای کاهش فرار مغزها فعالیتی نمی کند.
وی درخصوص وظایف وزارت ورزش و جوانان گفت: این وزارت در حوزه جوانان وظیفه فرابخشی دارد و باید پیگیر وظایف و برنامه های آنان در حوزه جوانان باشد.
وی در ادامه افزود: بانک ها، وزارت رفاه و صدا و سیما از نهادهایی هستند که وظایفی را در حوزه جوانان بر عهده دارند.
وی با اشاره به حضور پیدا نکردن نماینده صدا و سیما در جلسات ماهیانه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان گفت: در حالی که این جلسات ماهیانه برگزار می شود نماینده صدا و سیما تنها یک بار در این جلسات حضور پیدا کرده که این امر مشکل ساز است زیرا صدا و سیما با جوانان ارتباط گسترده ای دارد.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه درخصوص نگاه جدی دولت درخصوص توانمندسازی تشکل های مردم نهاد گفت: زندگی مدرن شرایطی را به وجود آورده که جوانان فاصله ای از خانواده پیدا کرده اند که اگر این تشکل های مردم نهاد وجود داشته باشند جوانان می توانند جذب این محیط ها شوند و به فعالیت های مطلوب بپردازند.
گودرزی افزود: اگر چنین فضاها و تشکل های مردم نهاد وجود نداشته باشد ممکن است جوانان جذب بزه های اجتماعی شوند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه ورزش تمامی مساله وزارت ورزش و جوانان نیست گفت: امیدواریم در سال آینده شرایط بهتری برای این حوزه محقق شود.
دومین گردهمایی معاونان امورجوانان ادارات کل ورزش و جوانان استانها در جزیره قشم از بیست و نهم آذرماه تا سوم دی ماه برگزارشد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.