یادداشت علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم به مناسبت آغاز هفته وحدت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری یادداشتی پیرامون هفته وحدت به رشته تحریر در آورده است. متن یادداشت به شرح زیر می باشد…

بسم الله الرحمن الرحیم
اِعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّه جَمِیعاً وَلاَ تَفَرَّقُوا

نظام جمهوری اسلامی ایران، بزرگترین منادی وحدت در جهان اسلام است.
دین اسلام توسط پیامبر رحمت و مهربانی، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم بر مردم عرضه شد و در عرض ۲۳ سال در سراسر شبه جزیره عربستان منتشر شد. رسول رحمت و رافت در ابلاغ پیام حق، مشتاق و مصر بودند و موفق شدند مردمی متفرق و جنگ طلب را تحت لوای پرچم اسلام برادر و برابر پرورش دهند.
در کلام پروردگار، نبی اسلام به عنوان اسوه حسنه و صاحب خلق عظیم معرفی شده است.
اختلاف یک هفته ای در تاریخ ولادت نبی نور و رحمت، طبق روایات اهل سنت و تشیع در جمهوری اسلامی ایران به نام هفته وحدت نامگذاری شده است تا تبدیل اختلاف به فرصت در عمل مورد توجه قرار گیرد.
نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا مورد دشمنی دنیای کفر و نفاق قرار گرفت و یکی از مهم ترین حربه های آنان، ایجاد رعب و وحشت بین مسلمانان منطقه و تشکیک در اهداف این نظام الهی بود.
نظامی که اختلاف در تاریخ ولادت پیامبر اسلام را دستمایه وحدت و قرابت بین فرق دین قرار می دهد و در نگاه بسیاری از مسلمانان منطقه و جهان به عنوان الگویی راستین از حکومت اسلامی نام گرفته، قابل درک است که مورد غضب دشمنان واقع گردد.
اثبات این نکته که هیچ یک از حکام کشورهای اسلامی به اندازه رهبران نظام جمهوری اسلامی دغدغه وحدت و قرابت بین فرق اسلامی را نداشته و برای تحقق آن وقت و انرژی نگذاشته اند، بسیار آسان است.
اینک که در آستانه ۴۰ سالگی استقرار نظام جمهوری اسلامی قرار داریم، نگاهی گذرا به تحولات جهان اسلام و ظهور گروه هایی زیر پرچم تفکر اسلامی، عمق مطلب را روشن می سازد. فجایعی که تحت عنوان دین اسلام در جوامع اسلامی وقوع یافته، علاوه بر نسل کشی اسلامی توسط بخشی از داعیه داران مسلمانی، آبروی اسلام و کارکرد تفکر اسلامی را در دنیای امروز به چالشی نابرابر و تاسف بر انگیز دچار ساخته است. نکته قابل تامل اینکه؛ پشتیبانان این گروه ها که در هر دوره تحت عناوین مختلف، خود را تنها مبشر و ناجی مسلمانان معرفی می نمایند، جملگی از مخالفین و معاندین قسم خورده نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند.
_ امروز در شرایطی قرار داریم که ابتدا برای رفع مشکلات درون کشور به شدت نیازمند وحدت بین مسئولین و جامعه هستیم بخش مهمی از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و آسیب های اجتماعی که موجب نارضایتی مردم گردیده، ناشی از بی توجهی به اخلاق اصیل اسلامی و انسجام و برادری در بین لایه های مختلف کارگزاران و به تبع آنان مردم می باشد. شایسته نیست؛ نظامی که تجربه موفق وحدت و انسجام درونی دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارد، انرژی و فرصت های گرانبها را به بهای اختلافات قابل گذشت از دست دهد.
کشور در سطح اجرا و اجتماع به بازپروری هدفمند نیازمند است. شکی نیست که؛ کارنامه نظام جمهوری اسلامی بسیار ارجمند تر از سایر نظام های مستقر در ممالک اسلامی می باشد. آنچه امروز باید به آن بپردازیم درون سازی و در کنار آن کمک به اتحاد بین امت اسلامی فارغ از نظر برخی حکام خود باخته مسلط بر مسلمین است. امروز شروع کنیم به حول و قوه الهی پیش از آنکه دیر گردد.
هفته وحدت مبارک.

علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
۲۹/۸/۱۳۹۷ هجری شمسی_ ۱۲/۳/ ۱۴۴۰ هجری قمری

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.