یادداشت فرماندار قشم پیرامون اربعین شهدای کربلا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری طی یادداشتی به دو نکته مهم، پیرامون نقش حضرت زینب (س ) در مانایی و پویایی قیام کربلا اشاره نموده است…

بسم الله الرحمن الرحیم

کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود…
مکمل نقش امام حسین علیه السلام در کربلا، حضرت زینب (س ) بوده است که می توان از آن به عنوان یکی از بارزترین نمونه های همگامی مرد و زن در تاریخ اسلام نام برد.
چه کسی می تواند نقش بی بدیل این زن انسان ساز را در به ثمر رسیدن انقلاب عاشورا انکار نماید. دلیری و صراحت بیان این بانوی نامدار دو عنصری است که تاب آوردن در مقابل سخت ترین مصائب بشری و در ادامه بازیابی تاب و توان قافله ایثار و گذاردن پیام شهدای نینوا را برای او ممکن ساخت.
از دیگر درس های روشن کربلا می توان به اهمیت انتقال صحیح و صریح مفاهیم نهضت به مردم، اشاره کرد؛ سخن گفتن با مردم، تشریح حقایق، و روشنگری مسائلی که سال ها به گونه ای واژگون نزد مسلمانان عنوان گردیده، رسالتی است که حضرت زینب (س ) به درستی از عهده آن بر آمد. گفت و گو با مردم و بازگویی وقایع را پیام آور کربلا ادامه راه شهیدان فرض کرد و به درستی دریافت که رفع ابهام و زدودن ناراستی از چهره انقلاب از طریق گفت و گو با مردم و بیدار نمودن وجدان خفته مسلمین بهترین راه برای سرنگونی پایگاه جور و بیداد است….
امید آنکه، با تدبر در قیام پر افتخار کربلا بتوانیم راه نجات و سعادت اسلامی را باز یابیم
اربعین تسلیت باد.
علیرضانصری
فرماندار شهرستان قشم
هجری شمسی۸/۸/۱۳۹۷__۲۰/۲/۱۴۴۰ هجری قمری

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.