یکهزار و ۲۱۲ کلاس درس به ظرفیت مدارس هرمزگان اضافه می شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: ۲۵۲ طرح توسط این اداره کل در حال اجراست که با پایان آنها، یکهزار و ۲۱۲ کلاس درس به ظرفیت مدارس استان افزوده می شود.

قاسم بهمن زاده روز جمعه در حاشیه بهره برداری از دو مدرسه روستایی در جزیره قشم، افزود:اعتبار طرح های یاد شده  یکهزار و ۵۴۰ میلیارد ریال می باشد: با بهره برداری از این کلاس ها ۲۳۵ هزار مترمربع به زیربنای کلاس های درس هرمزگان اضافه می شود.
وی با اشاره به نقش تاثیرگذار مشارکت خیران مدرسه ساز در این حوزه، افزود: افزایش همکاری ها در این زمینه عامل مهمی در توسعه و بهبود فضاهای آموزشی استان به شمار می رود.
بهمن زاده با اشاره به افتتاح دو مدرسه روستایی در جزیره قشم نیز گفت: هم اینک مدرسه ۶ کلاسه ابتدایی روستای گورزین در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و زیربنای ۳۸۴ متر مربع به بهره برداری رسید.
وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و کمک خیران هزینه شده است.
بهمن زاده اظهار کرد: مدرسه خیرساز روستای سهیلی نیز با ۶۴۵ متر مربع زیربنا و هزار ۵۰۰ متر مربع محوطه سازی با اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد ریال در این جزیره به بهره برداری رسید.
وی گفت: ۹۰ درصد این طرح با کمک خیران احداث شده است و با توجه به قانون کمک خیران، یک باب مدرسه نیز توسط این اداره کل در روستای سهیلی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.
در هفته دولت امسال بیش از ۳۰ طرح با هزینه ۳۳۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در شهرستان قشم به بهره برداری می رسد.
طرح های برق رسانی به روستای لافت، آب شیرین کن کووه ای و آسفالت راه روستای منصور آباد بخشی از طرح های پیش بینی شده برای افتتاح در این هفته اعلام شده است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.