یک مسئول: پدافند غیرعامل آسیب پذیری انسانی و غیر انسانی را به شدت کاهش می دهد

 مسئول کارگروه پدافند غیرعامل فرمانداری شهرستان قشم گفت: با پدافند غیرعامل بدون استفاده از سلاح نظامی و تنها با بهره گیری از عوامل غیرنظامی، آسیب پذیری انسانی و غیرانسانی به شدت کاهش می یابد.

 محمد جهینی روزدوشنبه در نشست اعضای کارگروه پدافند غیرعامل فرمانداری قشم افزود: با اجرای این پدافند می توان از وارد شدن خسارت های مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی حساس نظامی و غیرنظامی و بروز تلفات انسانی جلوگیری کرد.

به گفته وی در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان ها، صنایع و حتی مردم عادی می توانند نقش موثری ایفا نمایند.

وی با تاکید بر ضرورت اهتمام همه دستگاه های دولتی، عمومی و خصوصی مستقر در شهرستان قشم به پدافند غیرعامل، خواستار آموزش عملی آن به شهروندان قشم شد.

براساس این گزارش سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم نیز در این نشست شناخت تهدیدها را اولین اولویت در اجرای موثر پدافند غیرعامل دانست و گفت: ژاپن به رغم اینکه با بیشترین حوادث طبیعی مواجه است، کمترین تلفات تاسیساتی و انسانی را متحمل می شود که دلیل آن همین شناخت تهدیدات است.

دکتر منصورسالاری مشارکت دادن مردم در مدیریت بحران، جلوگیری از آسیب رسیدن به استقلال کشور، سایبری بودن امور جاری کشور، انتشار ویروس های خطرناک، امنیت غذایی و ضررهای ورود افراد آموزش ندیده به صحنه حوادث طبیعی را از جمله مباحث اولویت دار پدافند غیرعامل خواند و افزود: در اجرای پدافند غیرعامل همکاری بین بخشی و فرماندهی واحد یک ضرورت است.

بخشدار مرکزی شهرستان قشم نیز در این نشست بر ضرورت مشخص شدن وظایف و جایگاه هر دستگاه در پدافند غیرعامل تاکید کرد و گفت: این مهم جز از طریق آموزش و اطلاع رسانی مستمر از طریق رسانه ها امکان پذیر نیست.

محمدهاشم خواستار نیز بر ضرورت آموزش افراد شاغل در ستاد بحران حوادث طبیعی تاکید کرد و افزود: دخالت و حضور افراد آموزش ندیده در ستاد بحران باعث تشدید بحران می شود.

نمایندگان فرماندهی انتظامی و پایگاه دریابانی، مدیراداره بهزیستی، مدیر اداره برق، رییس اداره آموزش و پرورش بخش شهاب و تنی چند از کارشناسان فرمانداری شهرستان قشم نیز در این نشست درخصوص پدافند غیرعامل مطالبی را مطرح کردند.

همچنین در این نشست اعلام شد که روز چهارشنبه هفتم آبان ماه جاری مانور پدافند غیرعامل شهرستان قشم در روستای گورزین از توابع بخش مرکزی قشم برگزار می شود.

پدافند غیرعامل به عنوان یک نوع دفاع غیرنظامی به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که نیازی به کاربرد جنگ افزار در آنها نیست

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.