فرماندار قشم:حضرت فاطمه (س) الگوی کامل زندگی مدنی است

فرماندار شهرستان قشم بیان کرد: در زندگی حضرت فاطمه زهرا ( س ) نکات روشنی وجود دارد که امروز به عنوان سرفصل های زندگی مدنی در همه ابعاد اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بر آنها تاکید می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نشست برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری کنگره بانوی آفتاب تصریح کرد: همه آنچه امروز پیرامون چگونگی ایفای نقش شهروندی، فعالیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حقوق خصوصی و عمومی افراد مورد توجه صاحبنظران و علمای فن قرار دارد در زندگی این بانوی فرهیخته آسمانی نمایان است.

نصری به جایگاه حضرت زهرا (س ) نزد نبی مکرم اسلام اشاره و اضافه کرد: منزلت حضرت زهرا مورد تایید همه فرق اسلامی است و در واقع نقش ایشان به عنوان محور مشترک و تاثیر گزار در تقویت وحدت و الفت بین پیروان مذاهب اسلامی از محور های کنگره بانوی آفتاب می باشد.

فرماندار شهرستان قشم با تاکید بر بازشناسی و اشاعه الگوهای رفتاری و عملی حضرت فاطمه (س) در بین جوانان، برگزاری کنگره بانوی آفتاب در شهرستان قشم را فرصت ارزنده ای برای معرفی حضرت زهرا به عنوان الگوی تربیتی به نوجوانان و جوانان ذکر کرد.

بر اساس این خبر، کنگره بانوی آفتاب با شرکت شاعران، ادیبان و نویسندگان صاحب نام استان های فارس، بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، شانزدهم اسفند ماه در شهرستان قشم برگزار می شود. سیمای حضرت فاطمه (س) در منابع و روایات اهل سنت، جایگاه حضرت از دیدگاه مذاهب اسلامی، کتاب شناسی و مآخذ شناسی حضرت فاطمه(س)، نقش ایشان به عنوان محور وحدت بین مذاهب اسلامی، حضرت زهرا (س) در کلام اهل بیت، حضرت فاطمه در رسالت های اجتماعی، حضرت فاطمه و مسوولیت های زندگی و حضرت فاطمه الگوی برتر زن مسلمان از جمله موضوعاتی است که علاقمندان می توانند در قالب شعر و مقاله به آن پرداخته و آثار خود را تا سی بهمن به دبیر خانه کنگره بانوی آفتاب ارسال کنند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.