فرماندار قشم بیان کرد: اشتغال پایدار دستور کار دولت تدبیر و امید

فرماندار شهرستان قشم گفت: دولت تدبیر و امید موفق شد، مطالبه مردم در حوزه آبرسانی را که سالها مغفول مانده بود به تحقق کامل نزدیک سازد و به عنوان گام دوم اشتغال پایدار را در دستور کار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری طی سخنانی در جمع نمازگزاران جمعه مصلی امام علی علیه السلام شهر قشم ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س ) بیان کرد: جمهوری اسلامی بر پایه مردمسالاری دینی هدیه ای غیبی است که توسط امام خمینی (ره) سلاله مطهر حضرت زهرا (س) به دنیا معرفی شد.

نصری در تشریح پروژه های ایام الله دهه فجر افزود: کلنگ زنی همزمان ۱۲ مدرسه گام مهمی در جهت توسعه زیر ساخت های آموزشی و رفع دغدغه مردم درباره مدارس فرسوده است. او ساخت خانه پزشک، مراکز بهداشتی، گاز رسانی، و افتتاح شبکه آبرسانی به ۹ روستای دیگر را از جمله برنامه های دهه فجر بر شمرد.
علیرضا نصری با اشاره به اینکه تا پیش از دولت تدبیر و امید برق شهرستان از مرکز استان تامین می شد، اظهار کرد: تولید۱۳۰ مگاوات برق برای نخستین بار در شهرستان محقق شد و دو نیروگاه پانصد مگاواتی در دست اقدام است که با بهره برداری از آن علاوه بر تامین کل ۲۷۰ مگاوات برق مصرفی شهرستان می توان برای مصرف صنایع و کارخانجات تولیدی و حتی صدور هم از آن استفاده کرد.

فرماندار نصری در سخنرانی پس از خطبه های نماز جمعه شهرستان قشم خطاب به مردم گفت: طرح اشتغال پایدار در مناطق روستائی، عشایری و شهرهای زیر ده هزار نفر گام مهمی در جهت رفع مشکل بیکاری جوانان است. او با بیان اینکه؛ اشتغال پایدار نیازمند تصحیح نگاه و فرهنگ جامعه نسبت به ارزش و جایگاه کار است، ادامه داد: کمیته فنی شهرستان آماده دریافت طرح های اشتغالزایی مردم است . نصری اظهار کرد: بانک های کشاورزی، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و بانک صنعت و معدن به عنوان بانک های عامل برای این طرح در نظر گرفته شده اند و کمیته فنی می تواند تسهیلات درخواستی تا سقف دو میلیارد ریال را در شهرستان مصوب و به بانک های مذکور معرفی نماید. فرماندار قشم گفت: طرح های دارای توجیه مناسب و اسناد ملکی روستایی به عنوان وثیقه بانکی پذیرفته می شوند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.