۷ ساعت تلاش بی وقفه برای مهار شعله های سرکش

فرماندار شهرستان قشم گفت: نیروهای عملیات آتش نشانی پس از ۷ ساعت تلاش بی وقفه موفق به مهار کامل آتش سوزی بازار قدیم درگهان شدند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری افزود: مقارن ساعت ۱۹:۱۷ دقیقه روز شنبه پس از اعلام نیاز برای اطفا حریق، بلافاصله دو دستگاه خودرو آتش نشانی و چهار نفر نیروی عملیات به محل اعزام می شوند.

او ادامه داد: با توجه به شیوع آتش و ضرورت حضور نیروی بیشتر چهار دستگاه خودرو آتش نشانی و سی نیروی عملیاتی از قشم در دو مرحله به محل حادثه اعزام شدند.
فرماندار شهرستان قشم که از ساعت اولیه وقوع آتش سوزی، شخصا در محل حاضر و مدیریت امور را عهده دار بوده است، اظهار کرد: پس از هماهنگی با استانداری، ۲۰ نفر نیروی عملیاتی اطفا حریق بندرعباس با تجهیزات فردی برای کمک از طریق شناور ناجی به قشم منتقل شدند.
علیرضا نصری تصریح کرد: ۶۰ نیروی عملیاتی با ۱۴ خودرو آتش نشانی و آب رسان از پایگاه های قشم، درگهان، فرودگاه، شرکت نفت فلات قاره و دهیاری های بخش مرکزی موفق شدند ساعت ۲:۴۰ بامداد آتش سوزی را کاملا مهار کنند.
فرماندار قشم گفت: متاسفانه در این حادثه حدود ۵۰ مغازه و انبار در دو پاساژ احمد حاج صالح و عبدالله حاج صالح دچار خسارت شدند که از این میان بیست مغازه کاملا در آتش سوخت.
نصری با اشاره به اینکه آتش سوزی از طبقه دوم پاساژ یکی از پاساژها به طبقه اول و سپس پاساژ مجاور سرایت کرده، اضافه کرد: خوشبختانه این حادثه مصدومیت جدی نداشته است.

فرماندار شهرستان قشم با اشاره به وقوع حوادث مشابه در بازار قدیم درگهان قشم در سال‌های گذشته، تاکیدکرد: پیشگیری از وقوع حوادث اینچنینی نیازمند مشارکت جدی کسبه و فعالان اقتصادی و افزایش ایمنی و مقاوم سازی ساختمان‌ها است.

بر اساس این خبر، حادثه آتش سوزی شب گذشته، هفت نفر مصدوم شدند که با حضور به موقع نیروهای امدادی در محل حادثه تحت مداوا قرار گرفتند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.