در ادامه نهضت مدرسه سازی در قشم؛ کلنگ مدرسه ۶ کلاسه درگهان به زمین زده شد

کلنگ مدرسه ۶ کلاسه در محله دلبری شهر درگهان توسط فرماندار شهرستان قشم به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، مدرسه ابتدائی دخترانه محله دلبری شهر درگهان در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع دارای ۶ کلاس درس و کلیه فضاهای مورد نیاز آموزشی، فرهنگی و رفاهی خواهد بود.

نصری در حاشیه آئین کلنگ زنی مدرسه درگهان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برای اختصاص زمین و ساخت این مدرسه اعتباری برابر با ۳۰ میلیارد ریال بر آورد شد که ۲ خیر درگهانی تامین آن را بر عهده گرفتند.

او با اشاره به شکل گیری نهضت مدرسه سازی در شهرستان قشم، اظهار داشت؛ نوسازی مدارس و ایجاد زیر ساخت های آموزشی لازم برای دانش آموزان این شهرستان مورد توجه خیران واقع شده است.
بر اساس این خبر مدرسه ۶ کلاسه دخترانه محله دلبری درگهان چهارمین مدرسه این شهر و پانزدهمین مدرسه شهرستان قشم است که در ۶ ماه گذشته کلنگ اجرای عملیات ساختمانی آن بر زمین شده است.
گفتنی است عملیات ساخت مدرسه مذکور پس از تبادل نقشه و امضای تفاهم نامه سه جانبه بین خیرین، آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، اجرا و طبق برنامه زمانبندی شده مهرماه ۹۸ به اتمام خواهد رسید.
در حال حاضر شهر درگهان با بیش از ۱۴ هزار نفر جمعیت دارای ۶ مدرسه ابتدایی می باشد که بیش از نیمی از مدارس مذکور دو نوبته هستند

شهرستان قشم دارای ۳۵ هزار دانش آموز است و یک هزار و ۳۰۰ فرهنگی کادر آموزشی این شهرستان را تشکیل می دهند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.