۱۶ طرح عمرانی در قشم کلنگ زنی و بهره برداری شد

همزمان با ششمین روز از هفته دولت ۱۶ طرح عمرانی با اعتبار ۲۴۷ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان کلنگ زنی و بهره برداری شد.
فرماندار شهرستان قشم شامگاه چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح های مزبور گفت: شرکت تولیدی زرین کوک قشم در زمینی به وسعت یک هکتار و با سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
علیرضا نصری افزود: با بهره برداری از این واحد تولیدی پوشاک، ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند.
وی ادامه داد: امروز همچنین المان لنج بوم روستای لافت از توابع بخش مرکزی قشم با اعتبار ۸۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

** بهره برداری از سه طرح هادی روستایی
فرماندار قشم اظهار داشت: طرح به سازی معابر سه روستای «لافت»، «دهخدا» و «هُلُر» با اعتبار۱۳ میلیارد و ۳۵۷ میلیون ریال انجام شد.
وی افزود: در روستای لافت طرح های ۳۵ هزار و ۴۸۵ متر مربع آسفالت و ۹ هزار و ۱۷۱ متر جدول کشی با اعتبار هشت میلیارد و ۴۴۴ میلیون ریال به بهره برداری رسید.
نصری ادامه داد: در روستای دهخدا نیز طرح های ۲۷ هزار و ۸۸ متر مربع پیاده رو سازی، یک هزار و ۸۵۹ متر جدول کشی، هشت هزار و ۷۳۸ متر مربع آسفالت با اعتبار سه میلیارد و ۵۷۸ میلیون ریال به ثمر نشست.
وی تصریح کرد: در روستای هُلُر نیز حدود یکهزار متر جدول کشی، یک هزار و ۴۵۱.۷۳ متر مربع پیاده رو سازی و سه هزار و ۴۸۵ متر مربع آسفالت با اعتبار یک میلیارد و ۳۳۵میلیون ریال بهره برداری شد.

** طرح استخر قشم به ثمر نشست
فرماندار قشم گفت: امروز همچنین طرح استخر میران قشم در یک هزار و ۸۰۰ متر مربع زمین و با اعتبار هشت میلیارد ریال به ثمر نشست.
وی افزود: زمین چمن مصنوعی روستای دیرستان نیز به وسعت یکهزار متر و با اعتبار سه میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

** بهره برداری از هشت طرح در حوزه برق
نصری ابراز داشت: هشت طرح شرکت توزیع برق در جزیره قشم نیز با اعتبار ۸۲ میلیارد و ۴۵۸ میلیون ریال بهره برداری شد.
وی افزود: چهار طرح شبکه فشار ضعیف و متوسط هوایی و زمینی در مجموع به طول ۱۸ هزار و ۲۴۲ متر و نصب انشعاب ۲ هزار و ۱۳ مشترک از جمله طرح هایی بود که امروز به ثمر نشست.
به گفته وی، ۳ دستگاه پست زمینی و ۵۸ دستگاه پست هوایی و احداث ۶۷۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر نیز از دیگر طرح های افتتاح شده امروز بود.

** کلنگ زنی طرح تکثیر لارو میگو
فرماندار قشم اذعان داشت: عملیات اجرایی طرح تکثیر لارو میگوی گامبرون در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار و با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریال آغاز شد.
وی افزود: با بهره برداری از این واحد ۲۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد می شود و سالانه ۵۰ میلیون قطعه لاور میگو تولید می شود.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد./ ایرنا


درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.