فرماندار قشم: از سرگیری فعالیت اصناف مشروط به ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت است

فرماندار شهرستان قشم گفت:  واحدهای صنفی و صنعتی برای فعالیت مجدد  باید با مراجعه به سامانه وزارت بهداشت و درمان ثبت نام و کد رهگیری را در معرض عموم نصب کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری گفت: در گام دوم مدیریت بیماری کرونا و اجرای فاصله گذاری هوشمند اجتماعی،  واحدهای صنفی و صنعتی  در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت خود را ادامه دهند.

او افزود: فعالان اقتصادی تا ۲۹ فروردین فرصت دارند تا با مراجعه به آدرس وب سایت https://eoh.behdasht.gov.ir/login، در این سامانه ثبت نام کنند.
نصری ادامه داد: همچنین صاحبان مشاغل باید تمام خدمات را به صورت پیشخوان به مردم ارائه کنند تا مشتری وارد واحد صنفی نشود.
رئیس ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در قشم تصریح کرد: صاحبان صنف‌ها باید پروتکل‌های بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک ،ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش و غیر آن را رعایت کنند .
او  افزود: دیگر نکات راهنمایی برای سلامت محیط کار، شاغلان و مشتریان، بسته به نوع فعالیت پس از  تکمیل ثبت نام به صورت الکترونیکی در اختیار صاحبان مشاغل قرار می‌گیرد.
رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم دامه داد: بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان با مشارکت نیروی انتظامی، بازرسان اصناف و تعزیرات از واحدهای فعال بازدید می کنند. در صورت رعایت نشدن موارد فوق از ادامه فعالیت واحدها جلوگیری خواهد شد.
او تصریح کرد: مشاغل پر خطر و فعالیت هایی که موجب تجمع افراد در اماکن مسقف می شود همچنان تعطیل و طبق مصوبه قبلی ستاد ملی کرونا عمل نموده تا پس از  تحقق شرایط  مناسب نسبت به از سرگیری فعالیت آن ها تصمیم گیری شود. نصری با بیان اینکه لیست مشاغل مجاز به از سرگیری فعالیت و مشاغل پر خطر در اختیار صنوف قرار داده شده، خاطرنشان کرد: فروشگاه‌های سوپر مارکتی، بهداشتی و شوینده، رستوران و غذای آماده( بیرون بر) می‌توانند فعالیت خود را دنبال کنند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

فرماندار قشم: افزایش تولید برق در شهرستان به کمک صنایع می آید

  فرماندار شهرستان قشم از خودکفا شدن برق این شهرستان در آینده نزدیک و جان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *