فرماندار قشم: گمرک در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارد

فرماندار شهرستان قشم از گمرک به عنوان یک دستگاه تسهیلگر و نقش آفرین در خط مقدم جبهه اقتصادی نام برد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم علیرضا نصری روز سه شنبه در آئین تودیع و معارفه مدیران کل پیشین و جدید گمرک شهرستان در سالن اجتماعات مرکز بین المللی رشد گفت: تسهیلگری گمرگ و نقش آفرینی در جهت افزایش صادرات یکی از راه های رونق اقتصادی در سال جهش تولید است.

به گفته او، مدیریت عزتمندانه در‌ شرایط جنگ نابرابر اقتصادی از طریق ایفای نقش فعال دستگاه های مسئول از جمله گمرگ، محقق می شود.
فرماندار شهرستان قشم یادآور شد: جایگاه گمرک در این شهرستان با توجه به ظرفیت های حوزه بازرگانی، تجارت و کسب و کار حاصل از ارتباطات فرامرزی، مهم و اثرگذار است.
او خاطرنشان کرد: تسهیلگری گمرک برای کارخانه و شرکت هایی که نیاز به واردات کالاهای سرمایه ای دارند هم بسیار راهگشاست.

نصری با اشاره به رکود و مشکلات ناشی از کرونا در حوزه تجارت و بازرگانی، مسئولیت گمرک را در دوران‌پسا کرونا مهم و تعیین کننده ارزیابی کرد.
فرماندار شهرستان قشم در ادامه جهش تولید، بهره وری و رونق اقتصادی را مستلزم مشارکت همه دستگاه ها، کار مضاعف و هدفمند و تسهیلگری ادارات و نهادهای ذیصلاح با لحاظ قوانین و تعاملات بین بخشی ذکر کرد.

به گفته نصری گمرگ با ایفای صحیح نقش خود در حوزه های مختلف می تواند به عنوان یکی از سنگر های مهم اقتصادی به تحقق اهداف و برنامه های اقتصادی در این شهرستان کمک کند.
شایان ذکر است: علیرضا قنبری داغستانی به عنوان‌ مدیرکل گمرک قشم جایگزین حسین سعیدی با حدود هشت سال سابقه در این شهرستان شد.
سمت بعدی حسین سعیدی مدیرکلی گمرک شهید باهنر بندرعباس عنوان شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

فرماندار قشم: یافتن راهکار منطبق با شرایط از لابلای قوانین و ضوابط، هنر مدیران موفق است

فرماندار شهرستان قشم بر  استفاده از ظرفیت های قانونی و کارگشایی در راستای جهش تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *