فرماندار قشم: افزایش قابل تامل آمار مبتلایان شهرستان ناشی از عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی است

فرماندار شهرستان قشم گفت: ویروس کرونا بخشی واقعی از زندگی امروز ما است و برای کاهش آسیب ناگزیر به رعایت دقیق فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و دستورالعمل های اعلام شده هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری افزود: باز شدن پای کرونا به روستاهایی که انتظارش را نداشتند نتیجه عدم رعایت دستورات و کم شدن حساسیت های لازم است و تا دیر نشده باید نسبت به قطع زنجیره دست بکار شد.

رئیس ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در قشم با تاکید بر لزوم ضد عفونی کردن کامل مناطق آلوده، یادآور شد: بازگرداندن وضعیت به روال پیشین به صرف وقت و سرمایه زیادی نیاز دارد و انتظار داریم مردم مانند مرحله نخست، خود مراقبتی و حراست از محیط زندگی خود را جدی بگیرند.
فرماندار قشم خطاب به بخشداران، شوراهای اسلامی و دهیاران گفت: آگاه کردن مردم و جلب حساسیت های لازم نسبت به خطرات ناشی از سهل انگاری و رعایت نشدن فاصله و دستورات، اقدام کنند.

او در ادامه خواستار بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای جلب حساسیت و همکاری مردم نسبت به دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی شد.
نصری در ادامه از شبکه بهداشت و درمان خواست؛ فعالیت های تعاونی های صیادی را بررسی و موارد خلاف سیاست های ستاد کرونا را مشخص و اعلام نماید.
او با تاکید بر حفظ سلامت قشموندان، اضافه کرد: در صورت ادامه بی توجهی به دستورالعمل ها از فعالیت آنان جلوگیری خواهد شد.
رئیس ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در قشم گفت: استفاده از اتباع خارجی و نیروی کار خارج از شهرستان پذیرفتنی نیست.

نصری تاکید کرد: پرهیز از رفت و آمد و تشکیل تجمعات و همنشینی های غیر ضروری همچنان مورد توجه قرار گیرد و مردم بدانند که کاهش سفر های برون شهرستانی و میهمانی و تجمعات برای قطع زنجیره انتقال بیماری بسیار مهم و حیاتی است.

فرماندار شهرستان قشم، یاداور شد: رعایت ساعت کار اعلام شده برای بازاریان و مجتمع های تجاری همه مناطق شهرستان، الزامی است و با متخلفین برخورد می شود.

نصری در ادامه به برگزاری آئین های ویژه لیالی قدر اشاره و یادآور شد همه مساجد بازرسی و از رعایت فاکتورهای مورد تاکید شبکه بهداشت و درمان اطمینان حاصل شده است. او افزود: لازم است؛ نظارت مستمر بر برنامه های مساجد انجام شود.
بازگشایی مدارس شهرستان طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، از روز شنبه ۲۷ اردیبهشت به مدت یکماه؛
رئیس ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در قشم گفت: طبق مصوبه مذکور، همه مدارس ابتدایی و متوسطه غیر از مدارس استثنائی و مراکز پیش دبستانی دایر و حضور مدیران، معلمان و عوامل اجرایی الزامی ولی حضور دانش آموزان اختیاری و بسته به نظر مساعد والدین خواهد بود.

علیرضا نصری تاکید کرد: شبکه بهداشت پیش از آغاز کلاس ها برای سرایداران و کادر آموزشی، آموزش های لازم را ارائه دهد و مدارس با استفاده از همه ظرفیت های شهرستان، کاملا ضدعفونی شود.
او یادآور شد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، استفاده از ماسک و دستکش الزامی و در این مدت، بوفه مدارس تعطیل بوده و درس ورزش هم تدریس نخواهد شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

فرماندار قشم: یافتن راهکار منطبق با شرایط از لابلای قوانین و ضوابط، هنر مدیران موفق است

فرماندار شهرستان قشم بر  استفاده از ظرفیت های قانونی و کارگشایی در راستای جهش تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *