فرماندار قشم تاکید کرد: لزوم بررسی راهکار فعال سازی واحدهای دچار رکود

فرماندار شهرستان قشم گفت: واحدهای غیرفعال شهرستان با هدف فعال سازی و خروج از وضعیت رکود  شناسایی شوند.
۲۸
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم،  علیرضا نصری روز یکشنبه در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی افزود:  ادارات مرتبط با هدف کمک به رونق اقتصادی سرمایه‌گذاران و تحقق شعار امسال تحت عنوان “جهش تولید”،  شناسایی و بررسی راهکار کمک به واحدهای تولیدی را در دستور کار قرار دهند.

نصری ادامه داد:  برای کمک به رونق اقتصادی شهرستان  لازم است واحدهای غیرفعال شناسایی و با حمایت بانک ها شرایط فعالیت اقتصادی آنها فراهم شود.

رئیس کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان قشم یادآور شد: برای خروج از رکود اقتصادی  به حمایت از فعالیت های هدفمند نیازمندیم.

فرماندار شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خودگفت: واحدهای آسیب دیده از ویروس کرونا هم می‌توانند برای استفاده از تسهیلات ملی در سامانه “کارا” ثبت نام نمایند .

نصری اظهار داشت: برخی مشاغل و کسب و کارها پیش از شیوع ویروس کرونا از طریق بانک‌ها تسهیلاتی را برای کسب و کار دریافت کرده‌اند اما براساس دستور العمل ستاد کشوری مبارزه با کرونا در سه ماه گذشته فعالیتی نداشته‌اند لذا بانک‌ها باید در زمینه بازپرداخت اقساط دوران تعطیلی این واحدها چاره اندیشی کنند.

فرماندار شهرستان قشم گفت: مسائل مرتبط با فعالان اقتصادی قشم که خارج از توان دستگاه‌های مالی این شهرستان باشد نیز در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان پیگیری خواهد شد.

او از اعضای کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان قشم خواست هر چه زودتر تعداد واحدهای رها شده و غیرفعال را شناسایی و دلایل بیکاری این واحدها را بررسی و نتیجه آن را در جلسه بعدی اعلام کنند.

به گفته فرماندار شهرستان قشم شماری از واحدهای اقتصادی قشم به علت بدهی در تملک بانک قرار دارند و ساختمان‌های با قابلیت و ظرفیت بالای اقتصادی این واحدها به عنوان انبار استفاده می‌شود که انتظار می رود با حمایت بانک‌ها بتوانیم چراغ فعالیت این گونه واحدها را در سال جهش تولید روشن کنیم.

رئیس کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان قشم با تاکید بر اهمیت آموزش نیروهای متخصص بر نیاز ارتباط صنایع با جامعه دانشگاهی و فنی حرفه‌ای برای ارتقای فعالیت‌های اقتصادی در قشم تاکید کرد.اندار شهرستان قشم گفت: مسائل مرتبط با فعالان اقتصادی قشم که خارج از توان دستگاه‌های مالی این شهرستان باشد نیز در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان پیگیری خواهد شد.

 

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

فرماندار قشم: یافتن راهکار منطبق با شرایط از لابلای قوانین و ضوابط، هنر مدیران موفق است

فرماندار شهرستان قشم بر  استفاده از ظرفیت های قانونی و کارگشایی در راستای جهش تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *