تاکید فرماندار قشم بر ساماندهی و پالایش صنوف

فرماندار شهرستان قشم با تاکید بر ضرورت ساماندهی و پالایش صنوف قشم به ویژه ۲۶۰ دفتر املاک فعال و غیر فعال این شهرستان، گفت: بسیاری از مشکلات دعاوی حقوقی موجود در این شهرستان ریشه در عدم نظارت بر اینگونه صنوف دارد.

علیرضا نصری در جلسه ساماندهی صنوف قشم که در سالن فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: پالایش صنوف و نظارت مستمر بر فعالیت برخی رسته های شغلی، نقش مهمی در کاهش بسیاری از دعاوی حقوقی و بروز خسارات مادی و معنوی که به مردم وارد می شود، خواهد داشت.
او ادامه داد: تعداد بنگاه های فعال شهرستان، تطابق عملکرد آنان با آئین نامه های موجود و دیگر موارد قانونی باید در بازدیدهای مشترک شهرداری، سازمان منطقه آزاد و نماینده صنف بصورت کاملا سرزده بررسی و نتیجه آن در جلسه بعدی مطرح شود.
فرماندار شهرستان قشم با تاکید بر صدور بی رویه پروانه کسب برای شماری از مشاغل از جمله دفاتر املاک، افزود: تعداد واحدهای فعال و مورد نیاز شهرستان و شهر قشم یکی دیگر از موضوعاتی است که باید مورد ارزیابی و کارشناسی دقیق قرار بگیرد و مجوزهای بعدی هم بر اساس آن صادر گردد.
او گفت: توجه به استانداردهای فعالیت اصناف با توجه به جمعیت و نیاز جمعیتی و نظارت بر دستورالعمل های قانونی برای رعایت حقوق مردم بسیار حائز اهمیت است.
شایان ذکر است؛ افزون بر ۲۶۰ دفتر مشاور املاک با کسب مجوز از سازمان‌ منطقه آزاد و شهرداری ها در این شهرستان فعالیت می کنند که ۱۸۰ مورد آن تنها در شهر قشم به صورت فعال و غیر فعال دیده می شود.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

فرماندار قشم: یافتن راهکار منطبق با شرایط از لابلای قوانین و ضوابط، هنر مدیران موفق است

فرماندار شهرستان قشم بر  استفاده از ظرفیت های قانونی و کارگشایی در راستای جهش تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *