فرماندار قشم خبر داد: افتتاح و کلنگ زنی ۲۹ پروژه در هفته دولت/ افتتاح ورزشگاه سام و زال تا پایان سال / خبر خوش برای کالاهای گروه ۴

فرماندار شهرستان قشم گفت: همزمان با هفته دولت، ۲۹ طرح عمرانی،  بهداشتی، آموزشی، گردشگری ، خدماتی و زیربنایی با اعتبار ۳۲۶هزار و ۴۲۱ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نشست خبری ویژه هفته دولت افزود: سه طرح هادی در روستای سَلَخ، رَمچاه و تولا با اعتبار ۴۳ میلیارد و ۵۷۵ میلیون ریال آماده بهره برداری است.
وی بیان کرد: طرح ساماندهی اسکله صیادی شهر سوزا با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و طرح آسفالت معبرها در روستای دیرستان با اعتبار هفت میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: طرح برق رسانی شامل توسعه شبکه‌های فشار ضعیف و متوسط هوایی و زمینی، ایجاد پست‌های هوایی و زمینی و احداث چراغ روشنایی در مجموع با اعتبار ۹۵ میلیارد ریال از دیگر طرح‌هایی است که در هفته آتی به ثمر می‌نشیند.
فرماندار قشم تصریح کرد: ۲ طرح احداث زمین چمن در شهر سوزا و روستای سرریگ و  دو طرح ساخت سالن ورزشی در روستای گوران و خالدین نیز در مجموع به ارزش ۴۲۹۱۶ میلیون ریال افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به حضور معاون وزیر ورزش در قشم بیان کرد: با قول مساعدت ایشان و تزریق ۳۰ میلیارد ریال اعتبار تا هفته آینده به پیمانکار امیدواریم تا پایان سال و تزریق سایر اعتبارات، این پروژه نیز به بهره برداری برسد.
نصری، در پاسخ به سوال ایسنا منبی بر چرایی کاهش اعتبار پروژه های عمرانی هفته دولت در قشم نسبت به سال های گذشته، گفت: به دلیل افتتاح پروژه ها در مقاطع مختلف، رقم اعتباری پروژه های هفته دولت نسبت به چند سال گذشته کاهش پیدا کرده؛ ولی این پروژه ها در طول سال افتتاح و بهره برداری می شوند.
رییس شورای تامین همچنین در خصوص مشکل به وجود آمده برای بازرگانان قشم بیان کرد: هماهنگی هایی برای رفع مقطعی و سپس حل دائم کالاهای گروه ۴ انجام شده و امیدواریم در هفته های پیش رو نخستین خبرهای خوش را در این زمینه بشنویم.

وی افزود: یک طرح مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر درگهان و سه طرح مدرسه ۶ کلاسه در روستاهای کووِه‌ای ، رَمچاه و گوری در مجموع با اعتبار ۷۶ میلیارد ریال به بهره برداری  می‌رسد.
نصری ادامه داد: ساختمان چندمنظوره روستای تم سیتی با ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، و اکو کمپ گردشگری جزیره لارک نیز با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال آماده افتتاح است.
وی اظهار کرد: ایستگاه بین راهی هلال احمر در میدان درگهان با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال ایجاد شد که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.
فرماندار قشم افزود: طرح ایجاد چهار واحد زیست تیم سلامت نیز در درگهان قشم با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال احداث شد و در هفته آتی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در هفته دولت چهار طرح خانه بهداشت در روستاهای درکو، چاهو شرقی، دستکو و سرریگ با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال کلنگ زنی می‌شود.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

فرماندار قشم: عدالت آموزشی از طریق توسعه و توزیع مناسب امکانات مورد توجه و اهتمام دولت است

فرماندار شهرستان قشم گفت: عدالت آموزشی و برخورداری همه دانش آموزان از خدمات آموزشی مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *